Закон про військову службу

12.04.2021

🪖 Новий вид військової служби та підвищення штрафів за ухилення.

30 березня Верховна Рада України ухвалила законопроект № 3553, яким вносяться зміни до  деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку.

Найбільш обговорюваними у суспільстві стали зміни, що стосуються введення нового виду військової служби – за призовом з числа резервістів.

Що ж представляє собою такий вид військової служби❓

Резервісти – це особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період. 

Зі вступом в силу Закону, призов на службу резервістів відбуватиметься без оголошення мобілізації. Рішення про призов, його строки, обсяги та порядок приймається президентом «для оперативного доукомплектування ЗСУ» за поданням головнокомандувача армії.

Призов резервістів здійснюватиметься у разі загострення на фронті або порушення кордонів України.

📑 Законом передбачено, що призиватимуть тих, хто уклав контракт про проходження служби у військовому резерві та/або зарахований до військового оперативного резерву. Оперативним резервом вважаються українці, які відслужили в армії, та мають бойовий досвід.

✅ Резервістам надаються соціальні, медичні та інша гарантії під час призову, зокрема за ними зберігатиметься їх місце роботи та середня зарплата. Тим, хто не працює, держава платитиме мінімальну зарплату. Загальний термін призову для резервістів не повинен перевищувати 10 місяців на рік.

Інші зміни до порядку несення військової служби, зокрема щодо відповідальності за його порушення:

📌 посилення відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок, мобілізаційну підготовку та мобілізацію;

📌  кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період – від 3 до 5 років позбавлення волі;

📌 встановлені граничні строки перетворення військових комісаріатів на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки – протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом; 

📌  закріплений обов’язок подання військового квитка при працевлаштуванні.

📌 упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів, забезпечення належного функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам