Закон про медіа

19.09.2022

Українське законодавство про медіа відповідатиме вимогам Директиви ЄС з питань аудіовізуальних медіа послуг

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект “Про медіа” №2693-д у першому читанні.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту “Про медіа”, він спрямований на забезпечення реалізації прав на свободу вираження думок, на отримання різнобічної, достовірної та оперативної інформації, забезпечення плюралізму думок та вільного поширення інформації, захист національних інтересів України та прав користувачів медіа сервісів. 

Законопроектом, зокрема, пропонується:

  • розширити гарантії захисту дітей від шкідливого контенту
  • з числа суб’єктів, на які поширюється регулювання Закону «Про медіа», вилучити іноземні медіа та іноземні платформи спільного доступу до інформації (зокрема, Netflix, Amazon Prime Video);
  • уточнити порядок розповсюдження мовниками інформації про події значного суспільного інтересу: встановити, що вони підлягають обов’язковій реєстрації лише на період військової агресії, посилити повноваження регулятора у частині накладання санкцій на суб’єктів у сфері медіа, конкретизувати обмеження у сфері медіа, пов’язані зі збройною агресією: 
  • уточнити перелік суб’єктів, які не можуть бути суб’єктами у сфері медіа в Україні, критерії забороненого контенту тощо.

Ухвалення законопроекту створить необхідні сучасні європейські умови для задоволення інформаційних потреб громадян України, ефективного розвитку сфери надання аудіовізуальних медіа сервісів із використанням нових технологій.

Оновлення національного законодавства у сфері аудіовізуальних послуг є однією із вимог України згідно з Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, виконання якої необхідне для початку переговорів щодо вступу України до ЄС.

Проте сьогодні існує багато негативних настроїв щодо законопроекту. Наразі законопроект готується до другого читання. Ми стежимо за подальшою долею проекту закону та повідомимо усі деталі згодом.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам