Закон про електросамокати

21.07.2021

🛴 Врегулювання електротранспорту в Україні

З кожним днем все більшої популярності набуває електротранспорт, зокрема, електросамокати. Дійсно, з урахуванням щоденних заторів та забитого громадського транспорту, можливість доїхати у необхідне місце з вітерцем та достатньою швидкістю приваблює все більшу кількість громадян.

Проте, не дивлячись на явні переваги, суспільство зіткнулось з новими перешкодами. 

В Україні відсутнє врегулювання користування таким електротранспортом, а також не передбачено відповідальності за порушення.

З метою врегулювання такої проблеми, Верховна Рада направила для ознайомлення два нові законопроекти з правилами використання електротранспорту та штрафами за їх порушення. Законопроект № 5731 щодо визначення учасниками дорожнього руху осіб, які керують самобалансуючим транспортними засобами, обладнаними електродвигунами (електросамокатів, сігвеїв, гіроскутерів) та законопроект № 5732 щодо встановлення відповідальності за порушення такими особами ПДР.

✅  Що ж пропонується? 

Законопроект №5731 містить доповнення до ЗУ “Про дорожній рух”, а саме:  нову статтю 19-2, згідно з якою право управляти електротранспортом отримують особи, які досягли 16-річного віку. Їм дозволяють пересуватися по велосипедних доріжках, по узбіччю або по краю проїжджої частини.

Передбачається, що водії  електротранспорту будуть зобов’язані:

  • їздити в застегнутому мотошоломі;
  • не перевозити пасажирів;
  • використовувати справні і правильно обладнані транспортні засоби;
  • не відволікатися під час руху;
  • не перевозити вантажі, що заважають керуванню.

З метою безпеки, власники електротранспорту будуть зобов’язані обладнати самокати або інший електротранспорт світловідбиваючими пристроями і зовнішніми світловими приладами, які необхідно буде включати з настанням темряви.

Щодо другого законопроекту:  Законопроект  №5732 вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які прирівнюють водіїв електротранспортних засобів до велосипедистів та водіїв гужового транспорту по частині адміністративної відповідальності.

Для них діятимуть такі штрафи:

  • Порушення правил дорожнього руху – 340 гривень;
  • Порушення ПДР в стані сп’яніння – 680 гривень;
  • Створення аварійної ситуації – 850 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Будемо чекати на подальшу долю законопроектів. Будьте завжди в курсі подій разом з ЮК “Привілей”!

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам