Заборона салютів та петард під час воєнного стану

16.06.2022

6 червня у Верховну Раду внесли проект закону №7438 «Про заборону продажу та використання салютів і петард». 

Автори проекту повідомили, що готували дану законодавчу ініціативу ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну для безпеки ветеранів та переселенців, які мають посттравматичний стресовий розлад, а також піклуючись про тварин, які потерпають від гучних салютів. 

Проте після непоодиноких випадків використання громадянами салютів та петард, зокрема, у період дії повітряних тривог така необхідність ще більше посилилася.

Автори зазначають, що звуки та світло від піротехніки є подібними до звуків вибухів, що дуже шкодить психологічному здоров’ю українців під час війни. 

Законопроект №7438 передбачає заборону використання будь-яких феєрверків, зокрема салютів і петард, та проведення будь-яких заходів із використанням піротехніки та вибухових речовин.

Також розглядається заборона будь-якого обігу усіх феєрверків, зокрема з рівнем шуму до 60 децибелів. 

Винятком стане використання:

  • сценічної піротехніки Т1 та Т2, феєрверків класу F1, що мають низький рівень небезпеки та рівень шуму не перевищує 60 децибелів;
  • піротехніки ЗСУ, Нацполіцією, рятувальниками відповідно до законодавства України.

У пояснювальній записці до законопроекту депутати зазначають, що через пережиті обстріли у громадян ще тривалий час буде  зберігатися посттравматичний стресовий розлад. Тому контроль та обмеження використання піротехніки може залишитися актуальними та після закінчення війни.

Законопроект передали на розгляд до профільного комітету. Після документ внесуть на розгляд Верховної Ради.

Ми будемо стежити за розглядом даного законопроекту та триматимемо вас у курсі подій. 

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам