Заборона рекламних щитів вздовж доріг

01.11.2022

В Україні можуть прибрати рекламні щити вздовж доріг

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради України законопроект № 7696 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб’єктами господарювання”.

Даний законопроект передбачає заборону розміщення рекламних щитів, прокладання інженерних комунікацій та мереж вздовж смуги відведення.

У пояснювальній записці до проекту закону № 7696  зазначається, що розміщення рекламних щитів у межах смуги відведення доріг, особливо на основних під’їздах до значних міст та обласних центрів, призводить до інформаційного навантаження дорожньої обстановки, додаткової фіксації погляду водія та збільшення часу його реакції під час керування автомобілем.

Дійсно, розміщення щитів з рекламою незалежно від бажання водія, відвертає його увагу від дорожньої обстановки і стає додатком фактором, що може призвести до ДТП.

Крім того, рекламні щити, що розміщені на узбіччях, створюють перешкоди транспортним засобам, особливо в зимовий період, що в свою чергу не забезпечує належне утримання проїзної частини та узбіч автомобільних доріг.

Законопроектом № 7696 також пропонується врегулювати питання плати за використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб’єктами господарювання для влаштування заїзду/виїзду, перехідно-швидкісних смуг до об’єкта дорожнього сервісу або на перехрещення смуги відведення автомобільних доріг загального користування інженерними комунікаціями та мережами.

Будемо стежити за подальшою долею законопроекту та тримати вас в курсі подій! 

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам