Заборона пластикових пакетів

06.07.2021

🛍 В Україні заборонять продавати пластикові пакети

Під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія» Президент підписав Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який ухвалила Верховна Рада 1 червня.

Так, закон забороняє розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

🚫  надтонких пластикових пакетів (товщина до 15 мікрометрів);

🚫  тонких пластикових пакетів (товщина від 15 до 50 мікрометрів);

🚫  оксорозкладних пластикових пакетів.

На адаптацію у компаній є 9 місяців, тобто до березня 2022 року. Починаючи з березня 2022 року з магазинів зникнуть надтонкі й тонкі пакети. Як виняток їх можна буде використовувати тільки для упаковки м’яса та риби, сипучих продуктів та для льоду. 

♻️ Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети. Як правило, такі пакети виготовляють з крохмалю чи целюлози.

Розповсюдження пластикових пакетів здійснюватиметься виключно на платній основі, а мінімальну роздрібну ціну встановить Кабмін.

Відповідальність:

👉 За порушення заборони розповсюдження у закладах торгівлі — 8 500-17 000 грн, а за повторне вчинення такого самого порушення протягом 3-х років — у розмірі від 17 000 до 34 000 грн.

👉 За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів — у розмірі 1 700-3 400 грн, за повторне вчинення такого самого порушення протягом 3-х років — у розмірі від 3 400 до 8 500 грн.

Загалом закон передбачає, що незабаром в магазинах та закладах громадського харчування буде заборонено безкоштовно розповсюджувати пластикові пакети товщиною до 50 мікрометрів. А продавці не матимуть права спонукати клієнтів до покупки пакетів.

Слідкуйте за новинами разом з нами ⚖️

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам