Юридичні аспекти вакцинації від COVID-19

05.04.2021

Чи є обов’язковою вакцинація проти COVID-19❓

Відповідно до затвердженої МОЗ Дорожньої карти щодо введення вакцини від COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках, вакцинація від коронавірусної хвороби в нашій країні буде добровільною для всіх груп населення і професій. 

📝 Для її проходження, необхідно надати згоду на вакцинацію перед щепленням. Щоб зекономити час, радимо завчасно роздрукувати примірник згоди на офіційному сайті МОЗ та заповнити її перед щепленням

✅  Право відмовитися від вакцинації

ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» закріплює принцип згоди на вакцинацію. Профілактичні щеплення проводять за згодою після надання повної інформації про щеплення, наслідки відмови та можливі ускладнення.

Якщо ж людина відмовляється від обов’язкового профілактичного щеплення, лікар має право взяти у нього відповідне письмове підтвердження. 

Тобто законодавство гарантує право відмовитися навіть від обов’язкових профілактичних щеплень. 

❌  Наслідки відмови від вакцинації

Перш за все, необхідно розрізняти, чи є вакцинація обов’язковою чи ні.  В Україні існує календар профілактичних щеплень, що визначає обов’язкові види вакцинації. Отже відмова від обов’язкових щеплень може викликати певні обмеження . 

Зокрема, дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, не дозволяється відвідувати дитячі заклади.

Що ж стосується наслідків для дорослих: відповідно до ст. 12 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» працівники, діяльність яких може призвести до зараження або поширення інфекційних захворювань (за визначеним переліком), можуть підлягати обов’язковим профілактичним щепленням. У разі необгрунтованої відмови від щеплення їх можуть відсторонити від певних робіт.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам