Як відновити документи під час воєнного стану

11.05.2022

У сьогоднішніх реаліях в кожного з нас можуть виникнути непередбачувані ситуації, під час яких ненароком можна загубити важливі документи чи виїхати забувши про них, або ж термін дії вашого документа закінчився після початку війни. В таких випадках постає важливе питання: «Як відновити документи?»

Так, під час воєнного стану процедура відновлення посвідчень відрізняється.

Як отримати нові паспорти, види на постійне та тимчасове проживання?

З 15.03.2022 територіальні органи Державної міграційної служби відновили роботу з приймання та надання адміністративних послуг, зокрема, документів для оформлення ID-картки, закордонного паспорта громадянина України, посвідок на постійне та тимчасове проживання у тих областях, де не ведуться активні бойові дії. 

У  разі спливу терміну дії вашого закордонного паспорта, у відділенні ДМС ви можете подовжити термін його дії на 5 років. Для цього вам проставлять відмітку у протермінованому паспорті про продовження його строку дії.

Також, у підрозділах ДМС вклеюють фотокартки до паспортів громадян України у формі книжки та фото дитини у закордонні паспорти батьків, які бажають виїхати за кордон.

Перед відвіданням ДМС радимо зателефонувати на гарячу лінію для уточнення інформації щодо роботи територіального органу ДМС саме у вашому регіоні: 0800308877.

Як відновити свідоцтво про народження?

Для відновлення свідоцтва про народження необхідно звернутися до будь-якого підрозділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), що працює.

Як отримати копію загубленого ідентифікаційного податкового номера?

Для видачі дубліката ідентифікаційного податкового номера необхідно звернутися з паспортом до будь-якого з ЦНАПу, що працює. 

Для видачі дубліката ідентифікаційного податкового номера дитини, зверніться до ЦНАПу зі свідоцтвом про народження.

Як діяти з протермінованим посвідченням водія або техпаспорта?

Згідно з постановою Кабінету міністрів України № 165 від 28.02.2022 посвідчення водія, а також свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу діятимуть на території України навіть після закінчення їх терміну.

Тож змінювати права або документи на авто у час воєнного стану не потрібно. 

Як відновити документи за межами України?

Оформленням втрачених та протермінованих документів займаються українські консульства. У консульстві можна:

  • отримати інформаційну підтримку;
  • продовжити термін дії закордонного паспорта;
  • внести відомості про дітей, молодших 16 років, до паспорта одного з батьків;
  • оформити Свідоцтво про підтвердження особи на випадок, якщо у вас є лише внутрішній паспорт (старого зразка), де відсутні записи латиницею.

Важливо пам’ятати: Відповідно до ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що посвідчують особу або спеціальний статус», для ідентифікації громадян на території України, які втратили або в яких знищено документи, можна використовувати електронний паспорт та електронний паспорт для виїзду за кордон, які сформовані у мобільному додатку «Дія». Тобто паспорти, які відображаються у додатку «Дія», визнаються дійсними.

Також, відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 248  від 10.03.2022 на період дії воєнного стану дозволено використання єДокумента. Він містить усю необхідну інформацію для ідентифікації людини, зокрема дані паспорта громадянина України, індивідуальний податковий номер, місце реєстрації, а також QR-код для перевірки автентичності інформації, єДокумент також можна використовувати для посвідчення особи.

єДокумент можна згенерувати в додатку та на порталі «Дія». 

Дбайте про себе та своїх рідних, а усі документи можна відновити! Все буде Україна 💙💛

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам