Як вибрати нотаріуса

25.05.2021

👨‍💼 Як обрати кваліфікованого нотаріуса?

За рідким виключенням кожній людині хоч раз доводилося звертатися за послугами до нотаріуса. Багато життєвих ситуацій вимагають участі цих спеціалістів: видача довіреності, оформлення спадщини, засвідчення підпису та багато інших.

Юристи ЮК “Привілей” часто співпрацюють з нотаріусами під час здійснення своєї діяльності, тому враховуючи власний досвід, ми підготували для вас декілька рекомендацій з вибору нотаріуса. Ці прості правила допоможуть вам не розгубитися у великій кількості нотаріальних контор в Одесі та знайти кваліфікованого спеціаліста для вирішення вашого питання. 

  1. 👨‍🎓 Перевірити рівень кваліфікації

Здійснювати нотаріальну діяльність в Україні має право лише спеціаліст, що отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Зазвичай нотаріуси розміщують ці документи у себе в кабінеті, і їх легко помітити. Якщо ви таких не бачите можете попросити їх надати або самостійно перевірити кваліфікацію нотаріуса на сайті Міністерства юстиції України.

  1. 🛋 Зверніть увагу на офіс

Важливо дізнатися наскільки офіс оснащений і комфортний — можливо, вам доведеться провести в ньому не одну годину. Добре оснащений та зручний офіс говорить про те, що нотаріусу важливо мати хорошу репутацію та постійних клієнтів.

  1. 🤝 Звертайтеся до приватного нотаріуса

Якщо вам необхідно провести нотаріальну дію швидко, має сенс звернутися до приватного нотаріуса. В державній нотаріальній конторі ви можете зіткнутися з чергами та із внормованим робочим графіком. Приватні нотаріуси можуть більш гнучко формувати свій графік.

  1. 😊 Зважайте на стиль спілкування

Професіональний нотаріус завжди зможе спокійно та зрозуміло донести до клієнта зміст навіть найскладнішої нотаріальної дії, її наслідки, необхідність подання певних документів для вчинення цієї дії. 

  1. 👨‍💻 Проведіть детальну перевірку 

Якщо договір, який ви плануєте укладати, в майбутньому може бути оскаржений стороною чи третіми особами, слід провести більш ретельну перевірку нотаріуса. Можете звернутися до сайту судової влади та проаналізувати, в яких судових спорах приймав участь цей спеціаліст. 

Зверніть увагу чи приймав нотаріус участь у спорі лише як третя особа, чи були предметом розгляду помилки нотаріуса при вчиненні нотаріальних дій або оскаржувалися безпосередньо його дій. 

  1. 🔎 Дізнайтеся про його “спеціалізацію”

Нотаріус має надавати всі нотаріальні послуги, які передбачені законом, однак багато нотаріусів має сферу, в якій вони мають найбільше довіду. Якщо вам потрібно вчинити складну нотаріальну дію, укласти важливий договір тощо поцікавтесь, чи має нотаріус досвід проведення таких дій.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам