💡 1. Бізнес за франшизою чи власними зусиллями?
Сьогодні ведення бізнесу за франшизою можливе в будь-якій сфері. Отже, важливо розуміти чи підходить такий варіант саме вам.
Для цього треба проаналізувати існуючі пропозиції, контрагентів та, що найважливіше, детально перевірити договір франшизи, що пропонується до укладення. До речі, процес переговорів з франчайзером достатньо складний та займає в середньому півроку.
🕵 2. Проведіть аналіз вашого бізнесу до його реєстрації.
Вам як підприємцю важливо розуміти, як функціонуватиме бізнес: у вигляді ФОП або ТОВ.
До того ж, потрібно одразу з’ясувати, які податки сплачуватиме ваш бізнес, і як це можна оптимізувати. Необхідно проаналізувати вимоги законодавства до ведення бізнесу у вашій сфері на предмет необхідності отримання ліцензії або інших дозволів.
📑 3. Складайте установчі документи під власний бізнес.
Зазвичай установчі документи молодих компаній досить шаблонні і мають забагато прогалин.
На жаль, про ці самі прогалини, як правило, підприємці дізнаються лише тоді, коли у бізнесі виникають проблеми. Тому радимо одразу приділити увагу статуту вашої компанії.
💪 4. Подбайте про власну репутацію.
Репутація є вкрай важливою складовою успішного бізнесу. Тому, краще заздалегідь подбати про мінімізацію ризиків, які б зробили вам “погане ім’я”.
Так, якщо ви створюєте юридичну особу, перевірте, чи не порушує ваша назва та логотип авторські права іншої, вже існуючої юридичної особи?
Розвиваючи власний бренд, доцільніше відразу зареєструвати торгову марку.
🗃️ 5. Проаналізуйте вашу договірну діяльність.
В будь-якому разі, ви будете вступати у договірні правовідносини з іншими особами (оренда приміщення, купівля-продаж, поставка та інше). Тому важливо проаналізувати договір, який ви будете підписувати.
Також важливо розробити шаблони власних договорів, які ви будете пропонувати для укладення, в залежності від специфіки вашої діяльності (наприклад: трудовий договір, контракт, договір на замовлення робіт та послуг).
✍️ 6. Усі домовленості з партнерами узгоджуйте письмово.
Якщо ви починаєте власний бізнес з партнерами, то візьміть за правило усі домовленості закріплювати у письмовій формі.
Це допоможе вам позбавитись непорозумінь та уникнути конфліктних ситуацій в майбутньому. Тим паче, практика укладання корпоративних договорів в Україні розвивається дуже активно, що дозволяє вам обрати найкращий варіант саме під ваш конкретний випадок.
🔏 7. Захищайте конфіденційну інформацію свого бізнесу.
Інформація про ваших клієнтів, постачальників, ваші плани та цілі має бути захищеною від конкурентів.
Для забезпечення надійного захисту рекомендуємо уникати співпраці із будь-ким без укладення договору про нерозголошення конфіденційної інформації і вживати заходів з інформаційної безпеки. Також, не буде зайвим розробити внутрішні положення про дотримання конфіденційності працівниками.
Щиро віримо, що цими коротенькими порадами ми полегшимо вам шлях до створення та ведення власної справи 💼