🤔 Бажаєте придбати квартиру на первинному ринку? Не забудьте перевірити забудовника!
✅ Дізнайтесь більше про компанію забудовника.
🔻 Базові відомості щодо організаційно-правової форми; місцезнаходження; дати реєстрації; переліку засновників, кінцевих бенефіціарів; розміру статутного капіталу; виду діяльності; статусу компанії (зареєстрована/в процесі припинення/ відкрито провадження у справі про банкрутство/санації), тощо з’ясуйте з ЄДРЮОФОПтаГФ: https://usr.minjust.gov.ua.
🔻 Відомості щодо судових процесів за участю забудовника перевіряйте у ЄДРСР: http://reyestr.court.gov.ua, а наявні актуальні судові спори – на сайті Судової влади України: https://court.gov.ua. Важливо проаналізувати наявні судові спори, судові рішення по таких, з’ясувати статус забудовника (хто і у зв’язку з чим ініціював судовий процес, що встановив суд).
🔻 Дані щодо виконавчих проваджень дізнавайтесь на порталі – АСВП: https://asvpweb.minjust.gov.ua, а також ЄРБ: https://erb.minjust.gov.ua. Наявність таких проваджень може супроводжуватись накладенням арешту на майно забудовника та його подальшої реалізації.
🔻 Відомості щодо наявності/відсутності податкового боргу у забудовника перевіряйте на веб-сайті ДПС: https://tax.gov.ua/businesspartner.
🔻 Не зайвим буде перевірити вказану інформацію також і щодо генерального підрядника, якщо такий залучений підрядником до будівництва нерухомості.
✅ Не забудьте перевірити репутацію забудовника. Дізнайтесь про кількість зданих ним об’єктів в експлуатацію, відгуки покупців, мешканців. Така інформація розміщується, як правило, на офіційному сайті забудовника, у соцмережах чи на форумах. Однак пам’ятайте: така інформація суб’єктивна й не завжди відповідає дійсності.
✅ Дізнайтесь відомості про земельну ділянку на якій здійснюється будівництво. Ділянка може знаходитись у власності або у користуванні у забудовника, а її цільове призначення має відповідати меті будівництва. Інформацію щодо земельної ділянки, її власників/користувачів, наявні обтяження дізнавайтесь з Публічної кадастрової карти України: https://map.land.gov.ua, офіційного е-порталу Держгеокадастру https://e.land.gov.ua/, а також шляхом формування інформаційної довідки з ДРРП https://online.minjust.gov.ua (критерієм пошуку можна обрати кадастровий номер або місце розташування ділянки).
✅ Переконайтесь у наявності дозвільних документів на будівництво. Виконання будівельних робіт допустиме виключно за наявності дозволу на виконання будівельних робіт щодо об’єктів СС2, СС3, а також виключно підрядниками, які отримали у встановленому законом порядку відповідну ліцензію та інші необхідні документи. Пошук вказаної інформації виконайте на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва (Реєстр будівельної діяльності): https://e-construction.gov.ua/reestri.
🔴 Перевірка забудовника зумовлює дослідження багатьох аспектів, а з використанням вказаних джерел така стане простішою.