Як перевірити контрагента

08.12.2021

Будь-який бізнес тісно пов’язаний з договірною роботою. Тому, перед тим як оформити договірні відносини, необхідно перевірити надійність вашого майбутнього контрагента. Це можливо зробити за допомогою наявних у вільному доступі електронних сервісів, а також шляхом отримання безпосередньо від контрагента окремих документів чи їх копій.

Так, використовуючи щодо юридичних осіб — код ЄДРПОУ або їх назву, а щодо ФОПа — її РНОКПП або ПІБ, можна користуватись наступними онлайн-інформаційними системами для безкоштовної перевірки вашого потенційного контрагента.

1. Базові відомості про компанію можна дізнатись на офіційному сайті Міністерства юстиції України

— щодо юридичних осіб: організаційно-правову форму; місцеперебування; перелік засновників та кінцевого бенефіціара; дані про розмір статутного капіталу; вид діяльності; органи управління; дату реєстрації; відомості про відокремлені підрозділи; дані про перебування юридичної особи в процесі припинення/провадження у справі про банкрутство/санації тощо;

— про ФОП: місце проживання; вид діяльності; дату реєстрації; дані про перебування ФОП в процесі припинення підприємницької діяльності/банкрутства тощо.

2. Відомості про податковий статус контрагента можна дізнатись на офіційному вебсайті ДФС.

Зокрема, тут міститься інформація щодо перебування вашого майбутнього контрагента на обліку в органах ДФС, щодо системи оподаткування, на якій він знаходиться (платник ПДВ чи єдиного податку), а також інформація щодо наявного податкового боргу, або його відсутність.

3. Відомості про участь контрагента у судових процесах містяться у Єдиному державному реєстрі судових рішень, а інформація щодо актуальних судових спорів — на сайті Судової влади України.

Тут важливо проаналізувати усі наявні судові рішення, та з’ясувати роль вашого потенційного контрагента у таких судових справах. Це дозволить отримати повнішу картину про таку компанію, а також зрозуміти, хто та у зв’язку з чим ініціював судовий процес.

4. Відомості щодо виконавчих проваджень можна дізнатись на порталі — Автоматизована система виконавчого провадження.

Вказаний портал дозволяє знайти інформацію і звіт про кількість відкритих відносно конкретної особи виконавчих проваджень. Так, наявність великої кількості таких проваджень може свідчити про недобросовісне виконання потенційним контрагентом своїх договірних зобов’язань.

5. Перебування контрагента в планах щодо перевірок його діяльності, а також результати вже проведених перевірок розміщені на Інспекційному порталі.

Це важливо знати, адже будь-яка перевірка може призупинити ділову активність компанії, що негативно позначиться на співпраці з такою.

6. Наявність ліцензій на право здійснювати будівництво відповідних об’єктів можна перевірити на сайті ДАБІ України


Систематична перевірка безлічі компаній — надзвичайно клопіткий і рутинний процес, а «людський» фактор може звести все нанівець: перевантажена, недосвідчена особа, яка здійснює таку перевірку, може просто не помітити або недооцінити важливу інформацію.
Водночас, користуючись юридичною підтримкою з боку досвідченого юриста Юридичної компанії «Привілей», який володіє всіма необхідними знаннями та можливостями для того, щоб перевірити контрагента і надати для вас повну інформацію про всі ризики його господарської діяльності, ви отримуєте головну перевагу в бізнесі.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам