Як облегшити отримання коштів з-за кордону?

11.02.2022

Нерідко виникають ситуації, коли українцям необхідно отримати грошові кошти з-за кордону. Припустимо, від родичів, або партнера по бізнесу. Обсяги коштів, що надходять в Україну з-за кордону складають десятки мільярдів доларів на рік. Однак, отримати кошти в такому випадку непросто.

Це пов’язано, зокрема з джерелом отримання коштів — держава контролює як легальність, тобто джерело отримання таких коштів, так і подальше їх оподаткування.

По-перше, необхідно обрати надійний банк, якому ви довіряєте, а також відкрити в ньому рахунок в необхідній іноземній валюті. Звичайно, за операцію з переказу коштів та подальше зняття готівки необхідно буде сплатити комісію банку.

По-друге, необхідно одразу ж уточнити в банку можливість здійснення переказу з конкретної країни (їх перелік є обмеженим) та ліміт на здійснення переказів. 

По-третє, часто особи оформлюють карту за кордоном та передають її в Україну іншим особам для зняття на території України коштів. Такий варіант зазвичай використовують люди, які працюють на іноземні компанії (наприклад, моряки), однак зазвичай при відкритті рахунку та видачі картки банк обмежує можливість її використання та забороняє передавати картку третім особам. У зв’язку з цим маємо ситуації, коли банк, що випустив картку, може зафіксувати часте використання її межами своєї країни і віднести операції зі зняття коштів до ризикових, а як наслідок – заблокувати картку.

По-четверте, якщо кошти необхідно отримати терміново — радимо скористатись міжнародними системами грошових переказів. Плюс їх використання не тільки у швидкості, а й в безпечності переказів. Проте в цьому випадку вам необхідно буде сплатити відносно велику комісію.

Чи не найголовнішим питанням, що виникає у зв’язку з надходженням коштів з-за кордону, є оподаткування таких доходів. 

Наразі, спробуємо поставити в цьому питанні крапку.

Так, Податковий кодекс України визначає майже будь-які кошти, отримані громадянами України на поточні або карткові рахунки, як дохід і з них особа зобов’язана сплатити ПДФО. Однак, є й винятки — наприклад, коли мова йде про отримання коштів на утримання/аліментів від родича (батька, дружини тощо) або про отримання або повернення позики. 

З огляду на зазначене, пропонуємо заздалегідь ще до здійснення відповідного переказу або підготувати документ, що підтверджує родинні зв’язки, або договір позики на конкретну суму, аби уникнути ситуації, коли формально кошти будуть отримані безпідставно.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам