👴🏻 “Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців)”, — цивільне законодавство України.
Саме усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, охоплюються складом спадщини. Між тим, спадкоємець (за заповітом чи за законом) наділений як правом прийняти спадщину, так і правом відмовитися від її прийняття.
Якщо особа не бажає прийняти спадщину, їй необхідно протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця звернутись із заявою про відмову в прийнятті спадщини. При цьому, закон не допускає, щоб спадкоємець відмовився лише від частини спадщини — не можна прийняти в спадщину об’єкт нерухомості і одночасно відмовитися від зобов’язань по виплаті кредиту.
Якщо спадкоємець вирішив піти шляхом прийняття спадщини, йому слід:
📩 Таку заяву необхідно зареєструвати у кредитора або надіслати поштою цінного листа з описом та рекомендованим повідомленням про вручення.
✳️ У свою чергу, кредиторові спадкодавця варто знати про:
Дізнатись про наявність боргів у спадкодавця рекомендуємо наступним чином:
➡️ за посиланням https://court.gov.ua/fair/ можна перевірити, чи є спадкодавець стороною судової справи — перевірка здійснюється за пунктом «сторона по справі», де необхідно вказати прізвище, ім’я та по батькові спадкодавця;
➡️ за посиланням https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors можна перевірити, чи наявні виконавчі провадження щодо спадкодавця;
➡️ за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors можна перевірити, чи є спадкодавець боржником.