Впав через ожеледицю? Як отримати компенсацію

26.12.2020

Мабуть кожен хоча б раз у житті зазнавав падіння прямуючи вулицею під час ожеледиці або піднімаючись по заледенілих сходах.  Звичайно ми списуємо такі моменти на власну неуважність чи погодні умови, однак не кожен знає, що в багатьох випадках такі ситуації можуть відбуватися через недбале відношення балансоутримувачів до виконання їх обов’язків по утриманню майна.

Тож не завжди постраждалий має самостійно справлятися з наслідками такої “пригоди”, а може отримати компенсацію завданих збитків, якщо травма сталася саме з вини балансоутримувачів.

Для цього підготували поради, які допоможуть отримати компенсацію при травмуванні  внаслідок ожеледиці ⬇️

Перш за все слід пам’ятати, що будь-які обставини мають бути належним чином задокументовані, щоб ви мали змогу згодом їх довести. 

ДЛЯ ЦЬОГО:

✅ зверніть увагу, чи були свідки події. Якщо свідки є – попросіть у них контактні дані, щоб мати змогу заручитися їх показаннями;

✅ зафіксуйте обставини отримання травми за допомогою відео та (або) фотозйомки, а також зробіть фото місця події та прилеглої території;

✅ викличте швидку на місце події або зверніться до лікувального закладу. 

⚠️ Не забудьте отримати довідку від лікаря про отримані травми чи листок непрацездатності.

❗ ВАЖЛИВО❗

За наслідками нещасного випадку законодавством передбачено проведення розслідування районною держадміністрацією, результатом якого буде акт про нещасний випадок невиробничого характеру. Такий акт є важливим доказом для стягнення компенсації за збитки, тож потурбуйтеся насамперед про ініціювання розслідування вашого нещасного випадку уповноваженим органом.

💸 Не варто забувати також про матеріальну шкоду, що ви можете понести внаслідок травми: витрати на лікування, виклик швидкої, пошкодження техніки, одягу, інших речей, інші збитки та нанесену моральну шкоду.

На відшкодування всіх цих витрат ви також маєте право, однак лише якщо належним чином доведете їх наявність.

🧾 Зберігайте чеки, квитанції, інші документи, що можуть їх довести.

ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ МОЖЕ ВІДБУВАТИСЯ:

✔️ в добровільному порядку (балансоутримувачем за наслідком отримання претензії постраждалого). В такому разі претензія розглядається уповноваженими особами балансоутримувача у місячний строк.

✔️ в судовому порядку (за позовною заявою постраждалого).

❗ У будь-якому разі до претензії чи позовної заяви слід додати всі наявні у вас докази, що підтверджують факт нещасного випадку та понесені витрати.

💙 ЮК “Привілей” сподівається, що ви будете уважні та обережні в зимовий час.  Однак, якщо ви все ж таки потрапите в подібну ситуацію, наші спеціалісти допоможуть вам вирішити будь-які питання щодо компенсації завданої шкоди.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам