Вивезення валюти з України під час воєнного стану

10.03.2022

В умовах воєнного стану дуже багато людей, дбаючи про безпеку дітей та близьких, виїжджають за кордон. Перетинаючи кордон, люди вивозять усі запаси готівки у валюті, які мали при собі.

Та чи законно це? Скільки можна вивезти готівки у валюті з України у воєнний час? Які документи необхідно надавати при вивезенні валюти за кордон та чи потрібно декларувати?

Переміщення валютних цінностей за кордон України

1. На суму, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро

Фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу та надання підтвердних документів банків.

2. На суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро

На період воєнного стану Національний банк України скасовував вимогу щодо надання громадянами підтвердних документів банків при переміщенні через митний кордон України валютних цінностей вартістю понад 10 000 євро (в еквіваленті).

Як зазначили в Національному банку, обмеження на виїзд з великою сумою валюти скасували, щоб максимально спростити процес перетину кордону для українців. Однак правило знову почне діяти як тільки в Україні закінчиться війна.

Однак, вимога декларування валютних цінностей вартістю понад 10 тис. євро (в еквіваленті) залишається чинною. При цьому процедура декларування валютних цінностей відбуватиметься у звичному порядку.

Письмове декларування здійснюється, якщо ви:

  • переміщуєте валюту України, іноземну валюту та банківські метали у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10000 євро;
  • здійснюєте вивезення за межі митної території України платіжних документів та цінних паперів (акцій, облігацій, купонів до них, векселів (тратт), боргових розписок, акредитивів, чеків, банківських наказів, депозитних сертифікатів, інших фінансових та банківських документів), виражених у валюті України, в іноземній валюті або банківських металах, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро.

Бланки Декларації транскордонного переміщення можуть виготовлятися фізичними особами шляхом видрукування із застосуванням засобів комп’ютерної техніки або їх копіювання на папері формату А4 (210х296 міліметрів) за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 року № 203 «Деякі питання транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей».

Разом із заповненою декларацією для митного контролю та митного оформлення товарів громадянином або уповноваженою особою подаються документи, що посвідчують особу та підтверджують країну постійного проживання громадянина або уповноваженої особи.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам