🏖 З кожним роком все частіше відпочинок на пляжі перетворюється на місце боротьби за вільний клаптик, де можна розміститися без придбання шезлонгів. Огороджені території, платні входи, кам’яні паркани – все це стає непереборною перешкодою на шляху до міських пляжів. По всій території України ми стикаємося з проблемою незаконної забудови берегів моря, річок та озер, що є прямим порушеннями Конституції України та чинного законодавства.
Давайте розберемося чи законно це?
Дійсно, орендарі пляжів досить часто розташовують шезлонги, парасольки, намети на території пляжу таким чином, щоб без їх використання скористатися своїм законним правом на відпочинок і задоволення рекреаційних потреб було неможливо. Через це, у людини, яка щойно прийшла на пляж та побачила подібну картинку, складається враження, що вона повинна придбати шезлонг, бо без нього відпочити не зможе.
📌 Насправді ж, право придбати ці предмети відпочинку чи ні залишається за вами.
Кожному громадянину треба розуміти: вхід на територію будь-якого пляжу – безкоштовний і безперешкодний. Платних пляжів не буває. Вхід на пляж, прохід та відпочинок біля моря та будь-якої водойми – це конституційні права громадян.
Також хочемо нагадати, що окрім Конституції України, Водного та Земельного кодексів, які закріплюють права громадян на безперешкодний та безкоштовний доступу до узбереж, у 2019 році було прийнято ЗУ про забезпечення вільного доступу громадян до узбережжя водойм.
Законом вносяться зміни до Водного, Земельного кодексів, КУпАП, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».
Забороняється:
Вводиться положення про те, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг.
Законом також розширюється положення Водного та Земельного кодексів щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу до узбереж річок, водойм та островів для загального водокористування;
Відповідальність:
Обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3400 до 6800 грн і на посадових осіб – від 6800 до 11 900 грн.
Такі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6800 до 11 900 грн і на посадових осіб – від 11 900 до 17 000 грн .
🌊 Ми щиро сподіваємось, що ця інформація стане вам у нагоді. ЮК “Привілей” радить відстоювати ваші законнимі права та бажає вам гарного літнього відпочинку.