Закон про заочне засудження

28.06.2021

👨‍⚖️ Склад закону про заочне засудження

З 14 травня 2021 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв’язку із здійсненням спеціального досудового розслідування”, ухвалений Верховною Радою 27 квітня 2021 року.

👉 Закон запроваджує наступні нововведення:

📋 Визначено перелік статей Кримінального кодексу України, за якими може здійснюватися спеціальне досудове розслідування та осіб, стосовно яких таке розслідування можна проводити.

👤 Судовий розгляд щодо обвинувачених у таких кримінальних провадженнях може здійснюватися у форматі in absentia (за їхньої відсутності).

При цьому, винятком є неповнолітні, які переховуються від слідства на тимчасово окупованій території України, на території держави-агресора або оголошені в міжнародний розшук.

🔎 Визначено дві підстави для оголошення розшуку підозрюваного:

  • якщо його місце перебування невідоме, а також якщо підозрюваний ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду за умови його належного повідомлення про такий виклик;
  • якщо існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав та/або перебуває в іншій країні або на тимчасово окупованих територіях України.

👤 Можливість розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та його обрання за відсутності підозрюваного, обвинуваченого (іншими словами “заочно”) в разі наявності постанови про його розшук (заочно).

🔓 У разі обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного, обвинуваченого в разі наявності постанови про його розшук, строк дії ухвали не зазначається та розмір застави не визначається.

📢 Запровадження обов’язкової публікації в загальнодержавних ЗМІ та на офіційному сайті Офісу генерального прокурора відомостей щодо підозрюваних, стосовно яких розпочато спеціальне досудове розслідування, не пізніше 24 годин після отримання відповідної ухвали суду.

Слідкуйте за нашими соц. мережами, щоб постійно залишатися в курсі змін до чинного законодавства.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам