Відпустка за кордоном 2021

16.07.2021

🌏 Чи існує можливість провести відпустку за кордоном у 2021 році?

Відповідь – Так. Проте реалії антиепідеміологічного сьогодення трактують ряд правил та обмежень, які розглянемо нижче.

🇪🇺 Потрапити до країн Євросоюзу можна після щеплення однією з вакцин, затверджених Європейським агентством з лікарських засобів вакцин (EMA). Мова йде про: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson. 

Важливо розуміти, що рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) 💉 вакцини не є підставою для перепустки до ЄС.

Між тим, деякі країни ЄС встановлюють власні заходи епідеміологічної превенції.

🇨🇾 Для відвідування Кіпру, українцям необхідно мати:

-дійсний сертифікат про вакцинацію, виданий Україною;

-отримати щеплення однією з вакцин, затверджених EMA, або вакциною Sputnik V, або Sinopharm станом на 21 травня, та завершити схему вакцинації.

🇪🇸 До Іспаніі дозволено приїжджати українцям, які були вакциновані засобами, схваленими EMA і ВООЗ. При цьому, повний цикл щеплення має бути завершеним за 14 днів до в’їзду в країну.

🇩🇪 Кордони Німеччини відкрито для українців, вакцинованих лише засобами, схваленими EMA за умови, що друге щеплення мало місце щонайменше за 14 днів до подорожі. 

🇬🇷 Прибути до Греції українцям можна за умови наявності ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до в’їзду, чи експрес-тесту на антиген, зробленого за 48 годин. Також за 20 годин до потрібно заповнювати спеціальну PLF-форму

Існує альтернатива: наявність сертифікату вакцинації лікарськими засобами, затвердженими ЕМА, за умови завершення повного циклу щеплення за 14 днів до в’їзду в країну та зазначення дат щеплень та кількості отриманих доз.

🟢 В’їзд до Албанії та Чорногорії є вільним, ці країни не вимагають ані негативного тесту, ані карантину, ані вакцинації.

🇬🇧 Велика Британія потребує надати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не більш як за 72 години до перетину кордону або довідку про вакцинацію. В обох випадках передбачено 10-денний карантин на території Британії, що включає завчасне бронювання та сплату до прибуття в країну проходження 2 дні тестів на COVID-19 та 8 днів самоізоляції.

🇮🇱 До Ізраїлю можна потрапити лише за наявності негативного ПЛР-тест, зробленого за 72 години до прибуття в Ізраїль. Після прибуття до Ізраїлю необхідно буде пройти додатковий ПЛР-тест (зазначена послуга платна – 80 ізраїльських шекелів за умови завчасної онлайн реєстрації, або 100 ізраїльських шекелів за умови реєстрації в аеропорту; оплата здійснюється кредитною карткою).

Важливо, що така вимога поширюватиметься й на тих, хто має сертифікат про вакцинацію (щеплення) від COVID-19 або документ про одужання від COVID-19. 

Є й інший варіант: подати заявку на отримання дозволу на в’їзд до Ізраїлю без проведення ПЛР-тесту на COVID-19, для чого вимагається чинний медичний страховий поліс, який покриває видатки на випадок захворювання на COVID-19. Після отримання дозволу на в’їзд за 24 години до рейсу необхідно заповнити декларацію особи, яка в’їжджає в Ізраїль.

Там додають, що всі міжнародні пасажири повинні пройти самоізоляцію, яка становить 14 або 10 днів (за умови, якщо пасажир матиме два ПЛР-тести, у визначені спеціальним протоколом дати, результати яких є негативними). Особи, які мають довідку про вакцинацію від COVID-19 в Ізраїлі або довідку про одужання від COVID-19 в Ізраїлі, не підлягають самоізоляції.

🇺🇸 Особливістю в’їзду до США є встановлення заборони перетину кордону тим українцям, які протягом останніх 14 днів перебували на території будь-якої з 26 європейських країн членів Шенгенської Угоди, Великої Британії, Ірландії, Китаю, Бразилії, Ірану, ПАР та Індії.

Для тих, хто подорожують літаком, повинні мати негативний ПЛР-тест (не пізніше 72 годин) і зробити новий на 3-5 день після прильоту та залишитися вдома протягом 7 днів, або протягом 10 днів у випадку відсутності результатів повторного тестування. Водночас, окремі штати та території вправі встановлювати власні вимоги до відомостей про тестування та режим карантину

ЮК “Привілей” бажає гарних відпусток, безпечних та яскравих!

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам