В Україні зросте податок на нерухомість

12.11.2021

В Україні податок на нерухомість наступного року зросте понад 20%.

Кожен власник нерухомого майна зобов’язаний сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

При цьому оподатковуються лише «зайві» квадратні метри: якщо площа нерухомості перевищує ліміт, встановлений Податковим кодексом України, а саме: для квартир — 60 м², для  будинків — 120 м², для різних типів житлової нерухомості (будинки, квартири) – 180 м², то податок розраховується лише за квадратні метри, які перевищують вказаний ліміт. Наприклад, якщо у вашій власності знаходиться квартира площею 90 м², то за 30 «зайвих» квадратів доведеться сплатити податок. 

Такий податок сплачується лише раз в рік (оплата здійснюється за попередній рік) впродовж 60 днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення, що надсилається контролюючим органом власникам за місцем їх податкової адреси до 1 липня поточного року. 

Податок на нерухоме майно нараховується за ставкою податку, що встановлюються за рішенням місцевих рад, але їх граничний розмір не може перевищувати 1,5% розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

Враховуючи те, що у 2021 році такий податок розраховувався із заробітної плати, що склала 4 723 грн, то у 2022 році за основу буде взято 6 000 грн.
Таким чином, внаслідок підвищення розміру мінімальної заробітної плати, до якого прив’язаний податок на нерухомість, останній з наступного року збільшиться орієнтовно на 20%.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам