Судове засідання ONLINE

26.02.2021

💻 У зв’язку із запровадженням карантину в Україні, а з цим і необхідністю адаптації до нових реалій та обмежень, з 2 квітня 2020 року стало можливим проведення судового засідання без перебування у приміщенні суду.

Для забезпечення участі в судовому засіданні в режимі відеоконференцій наразі створено програмне забезпечення “EasyCon”.

Прийняти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи може, виконавши наступні кроки:

✔️  Подати відповідну заяву до суду (не пізніше, ніж за 5 днів до засідання). 

✔️ Зареєструватися в Системі через офіційний веб-портал судової влади України (www.court.gov.ua). Для реєстрації використовується власний електронний підпис.

✔️  В день судового засідання учасник, який бере участь у відеоконференції, зобов’язаний:

⚫️  зайти в Систему та авторизуватися не пізніше ніж за 10 хвилин до часу судового засідання;

⚫️  увімкнути та протестувати в Системі мікрофон, навушники та камеру;                                                  

⚫️  очікувати запрошення працівника суду до участі в судовому засіданні.

✍️ Для участі у відеоконференції обов’язково використовується електронний підпис, саме за допомогою нього здійснюється авторизація.

❌ Наразі існує низка проблемних питань, пов’язаних із проведенням судових засідань в режимі відеоконференції за межами суду. Наприклад: проблема ідентифікації учасників судового засідання, забезпечення конфіденційності та ін. Проте, неможливо не оцінити переваги даного способу участі у судових засіданнях, найбільшими з яких є насамперед економія часу та зручність.

Сподіваємося, що найближчим часом недоліки у процедурі проведення судових засідань онлайн будуть усунені і дана процедура знайде широке застосування в майбутньому. 

💙 Юристи ЮК «Привілей»  вже долучилися до досвіду участі в судових засіданнях в онлайн режимі, адже наша головна задача – це захист ваших інтересів за будь-яких умов.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам