Останні новини у законодавстві

01.03.2021

Дайджест найактуальніших новин за лютий 🔝

1️⃣ Україна повернулася до адаптивного карантину.

Адаптивний карантин – розділення на чотири рівні епідеміної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення,- зелений, жовтий, помаранчевий та червони.

Наразі більшість областей знаходяться у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки. Виняток становить Івано-Франківська область, у якій запроваджено «червоний» рівень.

Адаптивний карантин в Україні діятиме з 24 лютого до 30 квітня.

2️⃣ Верховна Рада ухвалила підвищення штрафів за порушення ПДР для пішоходів та водіїв. 

За водіння у нетверезому стані штраф буде 17 000 грн із позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення упродовж року –  34 000 грн із позбавлення водійських прав на 3 роки.

За водіння без прав штрафуватимуть на 425 грн, якщо ж прав взагалі немає — 3400 грн. 

За перевищення швидкості від 20 до 50 км/год можуть штрафувати на 340 грн, а понад 50 км/год – 1700 грн. За створення аварійної ситуації штрафуватимуть на 3400 грн.

Пішоходів та велосипедистів можуть оштрафувати на 255 грн за перехід дороги у невстановленому місці.

Та ряд інших змін із якими можна ознайомитися у законі № 2695.

3️⃣ ВРУ планує заборонити продаж ліків дітям до 14 років

У зв’язку зі зростанням кількості спроб дитячих самогубств, парламентський комітет із питань здоров’я нації ініціював два законопроекти, які передбачають заборону продажу ліків дітям до 14 років.

Перший законопроект стосується заборони продажу ліків дітям до 14 років. У разі виникнення сумніву щодо віку покупця, продавати ліки буде дозволено тільки у разі пред’явлення документа, що підтверджує вік.

Другий законопроект передбачає запровадження адмін. відповідальності за порушення цієї заборони. За продаж ліків дітям до 14 років загрожуватиме штраф від 102 до 425 гривень, а за повторне порушення — від 425 до 1190 гривень.

💙 Слідкуйте за новинами з нами.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам