Що робити з покинутим у вашому дворі автомобілем ?

20.09.2021

Трапляються непоодинокі випадки, коли на узбіччях доріг, зонах для паркування, чи прибудинкових територіях можна зустріти покинуті автомобілі, які вже, як правило, більше схожі на металолом та слугують лише притулком для безхатьків, або ж стають предметом різних правопорушень (підпалів, місцем зберігання наркотичних засобів тощо). 

Разом з тим, для учасників дорожнього руху, мешканців житлових будинків чи працівників підприємств, установ, в розпорядженні яких є паркувальні майданчики, такі автомобілі є лише перешкодою.

Отож, розглянемо кілька ситуацій, пов’язаних з наведеною проблемою, та можливі варіанти їх вирішення.

Власник автомобіля відомий, але він не вчиняє будь-яких дій щодо його евакуації

Якщо власник згоден позбутися «автомотлоху» у дворі, йому варто запропонувати процедуру «вибракування транспортного засобу».

Процедура наступна:

  • Заповнення власником автомобіля особисто або його представником заяви встановленого зразка в територіальному сервісному центрі МВС.
  • Долучення до заяви пакету документів у паперовому вигляді, з переліком яких можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/agggw.
  • Послуга надається безкоштовно протягом робочого дня з моменту подання документів

після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації буде неможливе.

Власник автомобіля невідомий 

У такому випадку покинутий автомобіль можна визначити як знахідку та евакуювати «автомотлох» з території його тривалого перебування.

Процедура наступна:

  • Встановлення VIN номер автомобіля на сайті https://policy-web.mtsbu.ua/, ввівши державний номер транспортного засобу, або прочитати на його двигуні.
  • Письмове або онлайн-звернення до найближчого регіонального сервісного центру МВС для  видачі витягу про надання відомостей з Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Така послуга є платною та становить: 73,08 грн — за паперовий витяг та 54,82 грн — за електронний. З деталями звернення можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/wtca.
  • Отримання відомостей з Єдиного державного реєстру транспортних засобів про те, що власник автомобіля невідомий.
  • Звернення до територіального органу Національної поліції про знахідку, приклавши отримані раніше матеріали.
  • Вказане авто набуває статус знахідки та передається на зберігання Національній поліції, про що робиться оголошення в друкованих ЗМІ.
  • Звернення до виконавчого органу місцевого самоврядування про виявлену знахідку та сприяння у передачі автомобіля на зберігання органу поліції.

Автомобіль припаркований з порушенням правил паркування транспортних засобів

Якщо є підстави вважати, що «автомотлох» знаходиться на тій чи іншій території з порушенням Правил дорожнього руху у частині стоянки/зупинки транспортних засобів необхідно звернутися до профільного підрозділу органу місцевого самоврядування,  за яким закріплені інспектори з паркування (наприклад, одесити можуть звернутися до департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради).

Відповідні особи наділені повноваженнями, зокрема:

  • Виконувати функції щодо притягнення до адміністративної відповідальності водіїв, які порушують ПДР у частині стоянки/зупинки транспортних засобів.
  • Виписувати штрафи в разі несплати водієм транспортного засобу паркування.
  • Здійснювати евакуацію автомобіля, якщо він перешкоджає організації дорожнього руху або знаходиться на місці, призначеному для транспортних засобів осіб з обмеженими фізичними можливостями. 

Таке звернення може бути розглянуте протягом 15/30 днів.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам