Що робити у разі ДТП❓

24.12.2020

Дорожьно-транспортна пригода (ДТП) – один з найбільших ризиків сучасного суспільства. Згідно статистичних даних навіть досвідчені водії потрапляють у ДТП. 

Дуже важливо знати, що саме треба робити при настанні ДТП. Для цього ми склали гайд, який допоможе вам виробити вірний алгоритм дій ⬇️

ПЕРШОЧЕРГОВІ ДІЇ ПРИ ДТП

1️⃣  Перевірити, чи не постраждав хтось із учасників, а у разі потреби викликати «швидку»;

2️⃣  Розмістити знак аварійної зупинки, який має бути у кожного водія в багажнику;

3️⃣  Викликати співробітників поліції. 

❗️  ВАЖЛИВО❗️

Всі транспортні засоби, які стали причасні до ДТП мають залишатись на тих місцях, де вони перебували після зіткнення. Переміщувати транспортні засоби до прибуття поліції та страхових агентів заборонено, оскільки самостійність та ініціатива в таких випадках може заважати справедливій розв’язці подій.

Поговоримо більш детальніше про нюанси, яких важливо дотримуватися ⬇️

✔️  Наявні потерпілі – необхідно викликати швидку допомогу 

У разі відсутності можливості викликати «швидку», згідно п. 2.10 Правил, потрібно відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо, зафіксувавши (фото або відео) розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки, потім повернутися на місце пригоди.

✔️  Не залишайте місце ДТП

Як вже зазначалось раніше, переміщувати транспортні засоби до прибуття поліції та страхових агентів заборонено. Самостійно в одноосібному порядку залишили місце ДТП заборонено. 

Відповідно ст. 122-4 КУпАП, залишення місця ДТП тягне за собою накладення штрафу в 255 грн. або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

✔️  Увімкніть аварійний сигнал та встановіть знак аварійної зупинки

Не рухайте транспортний засіб – він має залишатись на тому ж місці, де сталась аварія, це полегшить роботу по з’ясуванню обставин та причин ДТП. Обов’язково розмістіть знак аварійної зупинки, який має бути у кожного водія в багажнику.

✔️  🚔  Зателефонуйте до поліції та повідомте про ДТП

Дії потерпілого при ДТП передбачають заповнення бланку повідомлення про аварію, які отримують всі учасники ДТП. Це допоможе отримати відшкодування за страховим полісом. Винуватці, в свою чергу, зобов’язані надати контакти страхової компанії всім учасникам, для того, щоб вони мали змогу швидко вирішити питання компенсації.

📄  Документи, які необхідні для отримання відшкодування збитків:

✅  паспорт;

✅  свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

✅  копія протоколу, який складає співробітник поліції;

✅  довіреність на представлення інтересів одержувача страховки (якщо одержувача представляє стороння особа).

✔️  Встановіть чи є свідки ДТП

Якщо є свідки ДТП, в них мають відібрати пояснення та записати їх контакти. Крім того пам’ятайте, ваші пасажири – це також свідки ДТП. 

✔️ Зателефонуйте у свою страхову компанію та повідомте про ДТП

Якщо учасниками ДТП є декілька транспортних засобів – прослідкуйте, щоб вони також звернулись до своїх страховиків. Якщо представник страхової компанії не приїде на місце ДТП, водію необхідно протягом 3-х робочих днів з дня аварії письмово повідомити свою страхову компанію про настання страхового випадку.

❗️ Вкрай важливо, щоб всі події на місці скоєння ДТП були зафіксовані уважно, ретельно, чітко та без помилок. Співробітники поліції, які прибули на виклик, підготують усі документи, серед яких протокол про огляд місця ДТП, протокол стану автомобілів, схематичне зображення розвитку подій, свідчення свідків та учасників.

✔️ 📷  Зафіксуйте місця ДТП

Із різних ракурсів зніміть фото чи відео розташування дорожніх знаків і автомобілів після зіткнення, розмітку, стан дорожнього покриву. 

⚠️ Уважно ознайомтеся із протоколом та схемою дтп, які склали поліцейські

При складанні поліцейськими документів, наполягайте на детальному описі пошкоджень транспортних засобів, дорожнього покриття, навіть погоди, якщо вона може бути причиною аварії. 

Уважно ознайомтеся із протоколом, схемою ДТП і наданими поясненнями перед їх підписанням. Виявивши неточності, наполягайте на внесенні змін або доповнень.      

❗️ ВАЖЛИВО❗️

Не вживайте заспокійливих препаратів, в складі яких є спирт! Адже вам можуть запропонувати пройти тест на алкоголь у крові. Якщо хтось з учасників аварії відмовляється проходити перевірку на алкоголь у крові, обов’язково вимагайте від поліції, щоб відмова була внесена до протоколу.

💙 Спеціалісти ЮК “Привілей” залюбки допоможуть вам вирішити будь-які негаразди після ДТП та готові проконсультувати з усіх поточних питань.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам