Розкриття кінцевих бенефіціарних власників. Які таємниці приховує закулісся?

21.05.2020

28 квітня 2020 року набрав чинності Закон України № 361-IX від 06.12.2019 р. (Закон про фінмоніторинг), яким передбачено нові правила розкриття кінцевих бенефіціарних власників (надалі – КБВ). Що ж змінюється та що очікувати?

ДОПОВНЕНО ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ, А ТАКОЖ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ЗМІН ДО ВІДОМОСТЕЙ ПРО НЕЇ. Відтепер необхідно буде також подавати державному реєстратору наступні документи:

✅структуру власності;

✅витяг, виписку або інший документ з торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи–нерезидента в країні її місцезнаходження,

✅нотаріально засвідчену копію паспортного документа. 🔑ПРО КБВ НЕОБХІДНО РОЗКРИВАТИ НАСТУПНІ ВІДОМОСТІ

✅ПІБ,

✅дата народження,

✅країна громадянства,

✅дані паспортного документа,

✅місце проживання,

✅РНОКПП,

✅повне найменування та ІКЮО компанії-засновника, в якому ця особа є КБВ,

✅характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).

❗️ІНФОРМАЦІЯ ПРО КБВ ПІДЛЯГАЄ ПОСТІЙНОМУ ОНОВЛЕННЮ ТА ЩОРІЧНІЙ АКТУАЛІЗАЦІЇ. Про зміни у відомостях про КБВ необхідно повідомляти державного реєстратора впродовж 3️⃣0️⃣ робочих днів з дня їх виникнення, а також подати документи, які підтверджують такі зміни. Окрім цього, кожного року, протягом 1️⃣4️⃣календарних днів з дати реєстрації ю.о. необхідно підтверджувати відомості про КБВ шляхом подання відповідної заяви та повного пакету документів, передбаченого для первинної реєстрації ю. о.

👮‍♂️ НЕ ЗВІТУЄШ – СПЛАТИ ШТРАФ! За неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про КБВ ю. о. або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 17 000 грн до 51 000 грн.

🔄 ЗВОРОТНА ДІЯ ЗАКОНУ В ЧАСТИНІ ПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО КБВ. Юридичні особи, зареєстровані до вступу в дію вказаного закону зобов’язані подати державному реєстратору інформацію про своїх КБВ та структуру власності протягом 3️⃣місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким будуть затверджені форма та зміст структури власності. Однак станом на сьогодні такий нормативно-правовий акт відсутній й відповідно строк для розкриття ю.о. відповідної інформації про КБВ ще не розпочав свій перебіг.

✅ Юридична компанія “Привілей” тримає руку на пульсі й надалі стежитиме за законодавчими змінами, щоб вчасно сповістити Вас про них.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам