Реєстрація місця проживання онлайн

01.12.2021

Проект «Держава в смартфоні» набирає оберти: 5 листопада Верховна Рада України ухвалила Закон «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні», який надає українцям можливість реєструвати місце проживання онлайн.

Тепер жодних папірців і центрів надання адміністративних послуг!

Замість раніше відведених 30 днів будь-яка фізична особа зможе зареєструвати/змінити зареєстроване місце проживання  всього за 1 добу. Подання ж самої заяви займає 5 хвилин.

Зараз послуга доступна не для всіх міст. Наразі адреса нового та поточного місця проживання має бути розташована у таких містах:

— Харків,
— Вінниця, 

— Луцьк,
— Київ,
— Рівне, 
— Кривий Ріг,
— Маріуполь. 

Згодом послуга буде доступна на території всієї країни. 

Як це працює?

  1. Відкриваєте додаток «Дія» та заходите у власний кабінет;
  2. Заповнюєте онлайн-форму заяви;
  3. Отримуєте онлайн згоду власника житла (за необхідності) або надаєте документи для підтвердження права користування житлом (наприклад, договір оренди);
  4. Підписуєте заяву за допомогою ЕЦП;
  5. Сплачуєте адміністративний збір онлайн (13,60 грн — за звичайне надання документів 40,80 грн — у разі звернення з порушенням встановленого Законом строку);
  6. Чекаєте на результат обробки.

Зверніть увагу на те, що інформація про майно, в якому ви хочете зареєструватись, повинна бути розміщена в реєстрі нерухомого майна, а таке майно не має перебувати в іпотеці або довірчій власності.
Сподіваємось, що функціонал працюватиме коректно та згодом послуга буде доступною для кожного громадянина незалежно від місця його знаходження.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам