Реєстрація ФОП у додатку ДІЯ

12.05.2021

За словами Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова на порталі Дія Мінцифра запустила найшвидшу реєстрацію бізнесу онлайн – ФОП. Подання заяви займає близько 10 хвилин. Одночасно з цим можна обрати загальну чи спрощену систему оподаткування та подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ). 

✅ Зараз понад 50% ФОП реєструється онлайн. Тоді як ще минулого року ця цифра була у 10 разів меншою – лише 4-6%. Минулого року через Дію було відкрито 260 тисяч ФОПів.

Реєстрація ФОПа займає всього 2 доби, та не треба відстоювати цілими днями черги біля кабінету державного реєстратора! Так, одна доба знадобиться, щоб зареєструвати заяву в ЄДР, і ще одна – для реєстрації вас платником податків.

📌 Крок 1. Реєстрація на платформі Дія

Увійти на платформу Дія через свій Електронний підпис, внести дані вашої електронної скриньки та номер телефону для зв’язку з вами. Після цього буде відкрито віконце з вашим номером РНОКПП та ПІБ, необхідно нажати на кнопку та підтвердити, таким чином, актуальність особистих даних. Наступне – уточнення дати народження, актуалізація паспортних даних та місця реєстрації.

📌 Крок 2. Відкриття ФОП.

Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Заповнену заяву на реєстрацію ФОП буде автоматично надіслано до реєстратора за місцем вашої реєстрації.

Обираючи спрощену форму оподаткування, необхідно проставити відповідні відмітки у заяві про державну реєстрацію. Заяву автоматично передадуть до податкового органу за місцем вашої реєстрації.

Якщо ви поки не обрали форму оподаткування, то на сайті Дія можно пройти короткий тест, який допоможе вам зорієнтуватись з формою оподаткування. Також ви можете подати заяву на реєстрацію платником ПДВ, якщо обрали загальну систему оподаткування.

📌 Крок 3. Отримання виписки про реєстрацію ФОП.

Виписку з ЄДР можна завантажити у кабінеті громадянина на Порталі Дія (diia.gov.ua), а також – за допомоги онлайн-сервісу отримання відомостей із ЄДР usr.minjust.gov.ua/ua .

Сервіс дуже економить час, та якщо вам все ж таки потрібна допомога, завжди раді допомогти!

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам