Програма “іпотека під 7%”

10.04.2021

💰 Вже з березня 2021 року запрацювала програма “Доступна іпотека 7%”. Що це й з чим її “їдять”?

Програма передбачає придбання житла громадянами через іпотечне кредитування з частковою компенсацію відсотків державою. Така програма реалізується Фондом розвитку підприємництва через уповноважені банки (як державні, так і комерційні).

🏠  Яке житло можна придбати?

📌 Квартири та індивідуальні житлові будинки (разом із земельною ділянкою) на первинному та вторинному ринку, введені в експлуатацію з 2018 року та знаходяться на території України.

📌 Площа житла – 50 м2 на одну особу чи сім’ю з двох осіб та додатково 20 м2 на кожного наступного члена сім’ї. Допускається перевищення вказаної площі до 20%, її надлишок сплачує позичальник самостійно.

📌 Вартість – не може перевищувати 2,5 млн. грн. При цьому вартість житла визначається на підставі звіту про оцінку, проведену незалежним суб’єктом оціночної діяльності.

👨‍💼👩‍💼 Хто може бути учасником Програми? 

✅ Громадяни України, що мають вік, який на дату закінчення строку іпотечного кредиту не повинен перевищувати 70 років (включно).

✅ Сукупний дохід позичальників повинен передбачати можливість оплачувати іпотечне кредитування, при цьому максимальний середньомісячний сукупний дохід позичальника та його сім’ї за останні 6 місяців не повинен перевищувати 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні, де знаходиться житло.

✅ Позичальники, в т.ч. члени їх сімей, не повинні бути в минулому учасниками Державної підтримки за іпотечним кредитом.

🤔  Як стати учасником Програми?

📌 Звернутися до відповідного банку з заявкою на участь в Програмі та пакетом необхідних документів. 

📌 Банк перевіряє відповідність особи критеріям прийнятності Програми.

📌 У разі підтвердження відповідності – відбувається укладення кредитного та іпотечного договору. Для подальшої компенсації відсотків банк подає відповідні дані до Фонду розвитку підприємництва.

📣 Інші важливі умови Програми

✅  Максимальна сума іпотечного кредиту, наданого банком за Програмою, – 2 млн грн.

✅  Максимальний строк іпотечного кредиту – 240 місяців (20 років). 

✅  Перший мінімальний внесок за іпотечним кредитом – не менш як 15% вартості житла.

✅  Житло, за винятком майнових прав на таке, обов’язково підлягає страхуванню позичальником на його повну вартість.

✍️ За більш детальними умовам отримання іпотечного кредиту можна додатково ознайомитись на офіційному сайті Фонду розвитку підприємництва.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам