Програма допомоги українцям

06.04.2022

Хто отримає допомогу?

  • Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з тимчасово окупованої території в АРК і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, визначених у розпорядженні КМУ від 6 березня 2022 р. № 204-р, а саме з наступних областей: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська та м. Київ.
  • ВПО, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання відповідно до постанови КМУ від 1 жовтня 2014 р. № 505.

Який розмір допомоги?

  • Для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн. / міс.; для інших — 2000 грн. / міс.

Як отримати допомогу?

1. Стати на облік, як ВПО та отримати відповідну довідку. Для цього слід подати відповідну заяву особисто у найближчому ЦНАПі та отримати довідку про взяття на облік ВПО. Така довідка безоплатно видається у день подання заяви. Очікується, що подати (отримати) відповідні заяву та довідку можна буде вже найближчим часом через портал або застосунок «Дія». Поки така функція недоступна.

2. Подати заяву на отримання допомоги особисто у найближчому ЦНАПі або дистанційно у порталі або застосунку «Дія».

3. Отримати е-виплату шляхом зарахування коштів на банківський рахунок. 

Який порядок виплати?

  • Допомога виплачується ВПО на банківський рахунок, вказаний у заяві. 
  • Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.
  • Допомога ВПО, які звернулися за її наданням до 14 квітня 2022 року, надається починаючи з березня 2022 року.
  • Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Крім цього:

  • розмір отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

отримана допомога не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам