Порушення ПДР із пошкодженням транспортних засобів

23.07.2021

🚗 Порушення ПДР із пошкодженням транспортних засобів: практичні аспекти

Одним із найбільш розповсюджених адміністративних правопорушень на транспорті є порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, відповідальність за яке передбачена ст. 124 КУпАП.

При розгляді даної категорії справ важливою є оцінка дій кожного з учасників ДТП, яка в подальшому дозволяє визначити, дії кого з них знаходяться у причинно-наслідковому зв’язку з ДТП. Як показує практика, винною особою не завжди є та, відносно якої було складено адміністративний протокол. І саме з такою ситуацією ми зіткнулися нещодавно.

До нас звернувся клієнт, відносно якого було складено протокол за ст. 124 КУпАП. Зі змісту протоколу вбачалося, що останній, керуючи транспортним засобом, здійснюючи на перехресті поворот ліворуч, скоїв зіткнення з іншим автомобілем, який рухався у зустрічному напрямку, в результаті чого обидва транспортних засоби отримали механічні пошкодження. Тобто у вину нашому клієнту було поставлено порушення правил проїзду перехресть, які регулюються Розділом 16 ПДР, а саме п. 16.6, яким передбачено, що повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу 🚃 трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч.

Детально вивчивши адміністративні матеріали та докази долучені до них, в тому числі відео з відеореєстратора, ми зрозуміли, що інспектор патрульної поліції при складанні протоколу необ’єктивно оцінив обстановку дорожньо-транспортної пригоди, неповно дослідив наявні докази та дійшов хибного висновку щодо винуватості нашого клієнта у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП. 

👉 Формуючи такі висновки ми виходили з наступного:

  1. Інспектором патрульної поліції не було надано належної оцінки діям іншого учасника ДТП. Справа в тому, що останній побачивши перед собою перешкоду у вигляді транспортного засобу попереду, яку об’єктивно мав можливість виявити (дорожньо-транспортна пригода мала місце у світлий час доби на широкій ділянці дороги), рухаючись з перевищенням дозволеної у межах населеного пункту швидкістю (встановлено у висновку автотехнічної експертизи), в порушення п. 12.3 ПДР не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди. Іншими словами – якщо б другий учасник ДТП рухався з допустимою швидкістю, він мав би можливість виконати вимоги п. 12.3 ПДР, виявити перешкоду, здійснити її об’їзд та уникнути зіткнення з транспортним засобом нашого клієнта.
  2. Положення п. 1.4 ПДР визначають, що кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила. Наш клієнт, переконавшись у тому, що його маневр не створить аварійної ситуації іншим транспортним засобам, особливо тим, які рухались у зустрічному напрямку, та враховуючи той факт, що транспортний засіб, з яким відбулося зіткнення, знаходився на момент повороту на достатній відстані, яка дозволяла безпечно закінчити маневр, здійснював поворот ліворуч. При цьому він не передбачав, не повинен був і не міг передбачити, що інший водій буде порушувати ПДР та їхати зі перевищенням швидкості, що в свою чергу у значній мірі вплинуло на час наближення останнього до перехрестя;
  3. Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. В нашому випадку протокол було складено через тиждень з моменту дорожньо-транспортної пригоди, що у свою чергу є істотним порушенням норм КУпАП та тягне за собою неправомірність складеного протоколу.

👨‍⚖️ Станом на даний час адміністративні матеріали передані до суду, який і має поставити крапку у зазначеній справі. Усі перелічені вище аргументи лягли в основу наших заперечень та будуть долучені до матеріалів справи.

Переконані, що справедливість буде на нашій стороні. У будь-якому випадку триматимемо Вас у курсі подій. 

Будьте уважними на дорогах та бережіть себе!

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам