Порушення комендантської години: штраф чи повістка?

05.08.2022

З початку війни обласними військовими (державними) адміністрації (ОВА) було встановлено комендантську годину на території усіх областей України. За її порушення, тобто перебування під час комендантської години на вулиці чи в громадському місці, пересування населеними пунктами транспортним засобом або пішки, працівники військкоматів на практиці нерідко вручали порушникам повістки.

Виняток становлять лише ті особи, які мають спеціальну перепустку на пересування.

Однак, враховуючи великий суспільний резонанс, а також те, що вручення повісток не покращувало ситуацію з порушенням комендантської години, 12.07.2022 Верховна Рада зареєструвала законопроект № 7553.

Проект передбачає введення наступних штрафів за порушення комендантської години:

  • за перше зафіксоване порушення – від 510 до 850 грн.;
  • за повторне порушення протягом року – від 1 700 до 3 400 грн. 

Також, якщо уважно вивчити текст законопроекту, вбачається, що суб’єктами, які можуть складати протоколи за таке правопорушення, є Національна поліція України та Державна прикордонна служба України. Розгляд та безпосереднє накладення адміністративних стягнень буде відбуватись на підставі рішень судів. 

Зауважимо, що законопроект ще не прийнятий Верховною Радою і перебуває у стані його опрацювання комітетами, а отже на теперішній час штрафи досі не є введеними, а практика вручення повісток за порушення комендантської години залишається актуальною.

Нагадуємо, що тривалість та часові межі комендантської години наразі встановлюються обласними військовими (державними) адміністраціями – для кожної області окремо. Перш за все, це продиктовано питаннями безпеки цивільних, а отже радимо все ж дотримуватись комендантської години задля збереження власного життя та здоров’я.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам