Пільги на навчання для дітей учасників бойових дій

06.07.2022

Війна в Україні триває вже дев’ятий рік і держава піклується про соціальних захист тих воїнів, які беруть і брали участь у захисті території України. Вже зовсім скоро почнеться новий навчальний рік, а отже нас чекає нова вступна кампанія 2022 року. 

Серед основних пільг в сфері освіти, які можуть отримати діти учасників бойових дій слід виділити, перш за все, наступні:

  • першочергове право на отримання місця в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах (за місцем проживання сім’ї);
  • повна або часткова оплата навчання дітей учасників бойових дій у вищих та професійно технічних закладах освіти на денній формі навчання/надання довгострокових пільгових кредитів на оплату навчання;
  • соціальна стипендія для осіб, які навчаються на денній формі навчання;
  • безоплатне забезпечення підручниками;
  • безоплатний доступ до Інтернету, баз даних у державних та комунальних закладах освіти;
  • безоплатне або пільгове проживання у студентських гуртожитках осіб, які навчаються на денній формі навчання;
  • переведення дітей учасників АТО (ООС) на вакантні місця державного або регіонального замовлення;

Серед додаткових пільг слід згадати про право на безкоштовне харчування в закладах освіти для тих дітей, батьки яких загинули, зникли безвісти, потрапили в полон чи отримали інвалідність під час участі в АТО (ООС), та для дітей померлих учасників АТО (ООС).

Відповідні документи, які посвідчують право на пільгу потрібно подати керівнику закладу освіти разом із заявою в довільній формі. 

У випадку, якщо вам відмовили у наданні пільги необхідно звернутись зі скаргою до Міністерства освіти і науки України.

Очевидно, що наразі після закінчення війни в Україні, враховуючи збільшення кількості учасників бойових дій, Уряд буде переглядати положення щодо надання пільг такій категорії громадян. Будемо сподіватись, що держава буде тільки розширяти коло таких пільг, а захисникам України та членам їх сімей буде наданий повний та безперешкодний доступ до безкоштовного здобуття освіти.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам