Отримання страхового відшкодування: права, про які ви не знали

15.10.2021

Більшість з нас хоч раз в житті потрапляла в ДТП. Та насправді «головним болем» в більшості випадків є не сама подія ДТП, а довгий процес відшкодування шкоди, який розпочинається  зі звернення до страхової компанії винного.

Фактично ви ніколи не можете передбачити, в якій страховій компанії застрахована відповідальність винуватця. Кожна страхова компанія дотримується своєї власної політики, яка, на жаль, не завжди направлена на повне і безперешкодне відшкодування шкоди.


Маючи досвід в роботі зі страховиками та з боку потерпілого, і з досвіду, отриманого за час роботи начальником юридичного відділу однієї з великих страхових компаній, можу сказати, що у потерпілих дійсно є декілька механізмів для захисту своїх прав, що передбачені Законом України «Про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів» та про які страховик вас не ніколи не повідомить (йому просто не вигідно відшкодовувати вам збитки).


Отож, тримайте деякі лайфхаки, які ми напрацювали роками:

1. Подавати заяву про страхове відшкодування необов’язково безпосередньо до офісу страхової компанії.

Якщо страховик відмовляє вам у прийнятті заяви, ви можете направити її на офіційну юридичну адресу цінним листом з описом вкладення.


2. Якщо ви не згодні з сумою страхового відшкодування, яку нарахувала страхова, не обов’язково робити власну експертизу і витрачати на це кошти.

За законом у вас є право повідомити страховику про свою незгоду з сумою і вимагати проведення страховою компанією незалежної експертизи. Звичайно ж, краще звернутися до страховика в письмовій формі. На моїй практиці був випадок, коли страховик після такої вимоги збільшив суму страхового відшкодування на 50%.


3. Зазвичай страховики просять звернутись до них пізніше, після винесення судом рішення про винуватість застрахованого.

Однак, в переліку документів, які мають подаватись з заявою про страхове відшкодування відповідно до закону, немає згадки про рішення суду. Так, користуючись необізнаністю громадян, страховики тільки відтягують здійснення виплати (страхове відшкодування має бути сплачено протягом 90 календарних днів з дня отримання заяви). Тому краще одразу подати заяву про страхове відшкодування і потім донести страховику рішення суду. 


Сподіваємось, що ця інформація знадобиться вам та раді поділитися і вами досвідом.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам