Освіта під час війни

12.04.2022

Проблема навчання дітей  у воєнний стан наразі турбує усіх батьків нашої країни. 

Деякі сім’ї мають змогу залишатися вдома та діти можуть навчатися онлайн, деяких дітей вивезли за кордон і вони також мають змогу продовжувати навчання у власних школах в форматі онлайн. І це дуже добре, що вони знаходяться у безпеці. 

Але що робити дітям, які не мають такої нагоди та були змушені переїхати у інші міста через активні бойові дії та їх школи не працюють? 

Для того, щоб освітній процес продовжувався та усі діти нашої країни мали змогу навчатися, ​​28 березня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».

Він регулює забезпечення та організацію долучення тимчасово внутрішньо переміщених дітей до навчального процесу дітей, шляхом їх зарахування до закладів освіти в школі міста чи громади, де вона зараз перебуває.

Зокрема, наказ №274 передбачає:

 • зарахування дітей до закладів освіти за заявою, що подається до закладу;
 • здобуття загальної середньої освіти за будь-якою формою, що може забезпечити заклад освіти та є найбільш безпечною;
 • проживання здобувачів освіти та осіб, які їх супроводжують (батьків, опікунів, інших законних представників тощо), працівників закладів освіти та установ освіти в пансіонах, гуртожитках, а також харчування в разі подання відповідної заяви;
 • працевлаштування працівників і вакантні посади (за наявності) у разі подання відповідної заяви;
 • ведення окремого обліку та формування реєстрів здобувачів освіти за місцем перебування, що мають містити таку інформацію

У таких реєстрах буде міститися наступна інформація про здобувача освіти:

 • ПІБ;
 • дата народження;
 • місце проживання (перебування);
 • місце навчання (заклад освіти);
 • попереднє місце проживання; 
 • попереднє місце навчання;
 • форма здобуття освіти;
 • належність до категорії осіб з особливими освітніми потребами.

Заяви для зарахування дітей до закладів освіти подаються без додаткових документів, бо у цей складний час їх може не бути фізично. 

Проте, якщо у батьків збереглися будь-які копії документів (свідоцтво про народження дитини, свідоцтво досягнень, інші письмові підтвердження результатів навчальних досягнень тощо), їх подання допоможе закладам освіти в оформленні всіх необхідних документів.

У школі, до якої ви звернулися із заявою вам запропонують отримати підручники для занять, а також нададуть паролі для доступу до онлайн-уроків.

Якщо у вас немає планшета, комп‘ютера чи смартфона, зверніться до школи за вашим місцем перебування. Вам можуть запропонувати можливість користування технікою закладу.

Що буде з оцінками? Чи переведуть мою дитину в наступний клас?

По закінченню навчального року чи воєнного стану з подальшим поверненням дітей додому, батькам у обраній школі за місцем перебування видадуть довідку з кількістю годин, які їхня дитина прослухала навчальні курси.

Також батькам варто пам’ятати про можливість користуватися платформою Всеукраїнська школа онлайн, яка доступна і за межами України.
Дбайте про безпеку та освіту ваших діток. Все буде УКРАЇНА! 💙 💛

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам