Останні новини у законодавстві

01.04.2021

Найважливіші події березня у дайджесті 🗓

1️⃣  МВС актуалізує екзаменаційні білети для здачі тесту з ПДР.  Оновлені білети будуть діяти з 6 квітня 2021 року

Білети будуть оновлені згідно чинного законодавства. Теоретична частина іспиту включатиме низку актуальних дорожніх ситуацій. Це допоможе майбутнім водіям оперативніше приймати вірні рішення, перебуваючи за кермом авто.

Зміни також внесуть в онлайн-тренажер для перевірки знань ПДР, а для підготовки до практичного іспиту на сайті МВС можна буде ознайомитися з маршрутами для перевірки навичок керування.

2️⃣  Де ж потрібно носити маску?

Внесені МОЗ зміни до постанови № 230 визначають перелік місць обов’язкового носіння масок у регіонах «червоної зони». Дотримання маскового режиму є обов’язковим у закладах охорони здоров’я та освіти, підземних переходах, зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування, де неможливо дотриматися фізичної дистанції не менше як 1 метр. Тобто надягати маски у парках та скверах, при дотриманні належної дистанції, не є необхідним.

3️⃣  Як штрафуватимуть за неносіння маски на вулиці?

Працівники поліції будуть здійснювати роз’яснення, чому носити маску необхідно. 

Якщо порушник не реагуватиме  на зауваження одягнути маску, тоді працівники поліції  на місці виписуватимуть протокол про штраф у 170 грн. 

Якщо ж порушення відбулося в громадському транспорті або у державній установі, штраф складатиме  17 000 грн.

4️⃣  Уряд змінив правила перетину кордону

При в’їзді в Україну іноземці та особи без громадянства повинні мати негативний ПЛР-тест, зроблений не більш як за 72 години до перетину кордону. 

Що стосується громадян України, які перетинають державний кордон, вони також повинні мати у наявність негативного ПЛР-тесту, проведений не більш як за 48 годин до перетину кордону.

5️⃣  Звільнення виробників вакцин від відповідальності

Україна приєдналася до механізму COVAX, умовою якого є зобов’язання звільнити виробників вакцин від відповідальності. 

Згідно із Законом, від відповідальності за будь-які наслідки  (зокрема кримінальної) звільнятимуть як виробників/ власників реєстраційного посвідчення, так і працівників та медперсонал, який буде залучений до вакцинації.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам