Офіційна електронна пошта для юридичних осіб та ФОПів

10.12.2021

На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект №3860-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання електронних адрес. 

Законопроектом пропонується внести зміни до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу адміністративного судочинства України та ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

За задумом авторів законопроекту його прийняття створить сприятливі умови для електронного листування суду з учасниками судового процесу, матиме позитивні наслідки у вигляді економії коштів, які витрачаються на листування в паперовій формі та зробить більш зручною та швидшою комунікацію між суб’єктами господарювання, органами державної влади та місцевого самоврядування, іншими учасниками судового процесу та судами.

Передбачається:

  1. Юридичні особи (у тому числі державні органи та органи місцевого самоврядування) та фізичні особи — підприємці зобов’язані внести до ЄДРПОУ свої офіційні електронні адреси протягом шести місяців з дня набрання чинності законом.
  2. Документи, листи та/або повідомлення, надіслані на адресу офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ, якщо такий порядок повідомлення передбачений законодавством, вважатимуться такими, що надіслані офіційно та не потребуватимуть додаткового документального підтвердження їх направлення.
  3. Суд може здійснювати вручення судових повісток, повідомлень, ухвал та копій рішень і виконавчих документів на адресу офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ.
  4. Врегульовується визначення моменту отримання таких відправлень. Підтвердженням направлення документів, листів та/або повідомлень на  адресу офіційної електронної пошти є електронне підтвердження про дату та час його направлення або електронне підтвердження про прочитання.
  5. У разі відсутності в учасника справи офіційної електронної адреси або  адреси офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ за  письмовою заявою учасника справи копія ухвали, судової повістки, судового рішення може направлятися судом на адресу електронної  пошти, яку учасник справи зазначив в такій заяві.

Водночас законопроектом передбачено, що у разі неподання інформації про адресу офіційної електронної пошти у встановлений строк особи, відповідальні за подання такої інформації, притягуються до відповідальності згідно із законом.

Відсутність офіційної електронної пошти в Єдиному державному реєстрі вважатиметься підставою для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам