Обов’язкові бомбосховища в новобудовах

20.10.2022

Президент підписав закон про обов’язкові бомбосховища у новобудовах, набрання чинності відбудеться 24.10.2022 р. Закон, зокрема, передбачає: 

  • містобудівна документація на регіональному та місцевому рівнях повинна містити розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту;
  • ще на стадії розробки будівельної документації повинні враховуватись заходів цивільного захисту;
  • обов’язкове розміщення споруд цивільного захисту (укриттів, сховищ, бомбосховищ) при будівництві об’єктів, на яких будуть постійно перебувати понад 50 осіб або періодично перебувати понад 100 осіб;
  • спрощення процедури передачі земельних ділянок для будівництва бомбосховищ.

Чи справді бомбосховища збудують у кожному будинку?

Положення Закону передбачають обов’язкову наявність розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі проектної документації, а вже у складі такого розділу встановлюється лише можливість, не обов’язок, будівництва захисних споруд цивільного захисту.

Яка відповідальність за недотримання вищезазначених положень? 

Закон не передбачає відповідальності ні щодо проектувальників, головних інженерів та архітекторів, ні щодо експертної організації. Крім цього, у випадку недотримання положень Закону, забудовник не зможе отримати сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.  

Чи замінять бомбосховище підвали?

Закон не скасовує наявність підвалів та не передбачає розміщення укриттів у підвалах.

Чи вплине Закон на строки здачі та завершення будівництва?

Закон спрощує процедуру передачі земельних ділянок для об’єктів цивільного захисту, тому, за необхідності, забудовник зможе в пришвидшеному порядку набути прав на земельну ділянку для спорудження укриттів.  

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам