Нові правила в’їзду іноземців в Україну

02.11.2020

Для боротьби з епідемією було введено глобальний карантин: більшість країн світу тимчасово закрили власні кордони та обмежили в’їзд іноземців. Такі ж рішення застосувала Україна, що сприяло проходженню епідемії за м’якшим сценарієм.

Однак, у пересічних громадян часто виникають питання щодо обмежень та правил в’їзду іноземців на територію України. Тому, ми підготували відповіді на найпоширеніші запитання.

1️⃣  Чи можуть іноземці в’їжджати на територію України?

Від 28 вересня знову дозволено в’їзд іноземцям на територію України. Громадянам інших країн необхідно мати страховий поліс, який покриває витрати на лікування COVID-19. Якщо особа приїхала до України з країни, яка відноситься до Зеленої зони – тест на COVID-19 здавати не потрібно, якщо ж особа приїхала з території країни червоної зони – необхідна самоізоляція.

2️⃣  Чи є альтернативи замість 14-денної самоізоляції?

Нові послаблення карантинних обмежень покликані зробити максимально комфортним перебування іноземців та українців що повертаються до України. Тому замість обов’язкової самоізоляції через додаток “Дій вдома” можна здати ПЛР-тест на наявність COVID-19. Якщо результат виявився негативним і людина не заражена – не потрібно проходити самоізоляцію. Також можна достроково припинити самоізоляцію, здавши тест.

3️⃣  Які документи має при собі мати іноземець для в’їзду на територію України?

  • Дійсний закордонний паспорт
  • Поліс страхування (страхова компанія повинна бути зареєстрована в Україні або повинна мати в нашій країні представництво), який може покрити витрати на лікування Covid-19 і обсервацію на термін перебування в Україні;
  • Бронювання номеру в готелі на дати перебування в Україні;
  • Грошові кошти готівкою у розмірі достатньому для проживання на території України протягом строку в’їзду

4️⃣  Чи можна в’їхати в Україну без медичного полісу?

Так, не вимагається даний поліс (свідоцтво, сертифікат):

  • у громадян України;
  • у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;
  • у осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту;
  • у працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
  • у військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України. 

5️⃣  Чи можна перетинати кордон пішки?

Так, проте не всі пункти пропускають пішоходів. Перед поїздкою варто ознайомитись з правилами перетину кордону на карті ДПСУ. (https://dpsu.gov.ua/ua/map )

6️⃣  Чи можна перетинати кордон на власному авто?

Так, на авто можна перетнути кордон України. Діючі пункти пропуску можна побачити на інтерактивній мапі.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам