Навіщо потрібна торгівельна марка?

10.08.2021

Навіщо потрібна торговельна марка?

Розпочинаючи власний бізнес, ми прагнемо захистити його від конкурентів. Для того, щоб відчувати себе захищеним, а також щоб ваш продукт був впізнаваним на ринку необхідно зареєструвати торговельну марку.

Які переваги зареєстрованої торговельної марки та що не можна зареєструвати, розкажемо далі.

Що таке торговельна марка?

Торговельна марка — це об’єкт авторського права та інтелектуальної власності, позначення, яке відрізняє товари та послуги одних осіб серед таких самих або споріднених з ними товарів і послуг інших осіб. Якщо простіше, це зареєстроване позначення, яке відрізняє ваш продукт від інших. 

Об’єктом торговельної марки може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Таке позначення може складатися із слова або словосполучення, власного імені, букв або цифр. Торговельна марка може бути чорно-білою або кольоровою; словесною, образотворчою або комбінованою.

Таке позначення також має бути унікальним та не мати схожості з іншими. 

Головною вимогою є придатність вашого позначення відрізнятися від позначень інших осіб, для відображення їх у Реєстрі таким чином, що дає змогу визначити чіткий і точний обсяг правової охорони, що надається.

Що не можна зареєструвати?

Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» не можуть одержати правову охорону позначення, які зображують або імітують:

  • державні герби, прапори та інші державні символи;
  • офіційні назви держав;
  • скорочені або повні найменування міжнародних організацій;
  • офіційні клейма, печатки, емблеми;
  • нагороди та інші відзнаки.

Переваги зареєстрованої торговельної марки

Зареєструвавши ТМ і отримавши свідоцтво, у власника виникає ряд переваг і прав:

— Виключне право використання, тобто будь-яке використання цього знака без дозволу власника є незаконним і тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України;

— Право проставляти поряд з товарним знаком попереджувальне маркування про його реєстрацію (™️);

— Домен в .ua зоні. Для запобігання незаконному використанню чужих знаків в системі Інтернет, отримати домен в зоні UA можуть тільки власники зареєстрованої ТМ. А це означає, що сайт, створений на такому домені, викликає більше довіри у потенційних клієнтів.
Команда ЮК «Привілей» рекомендує захищати свій бізнес правильно. Наші фахівці, маючи успішний досвід у реєстрації торговельних марок, з радістю допоможуть вам розібратися в усіх нюансах реєстрації.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам