Лікарняні для вагітних, які виїхали закордон

13.05.2022

За даними статистики 4 млн українців у зв’язку з війною були вимушені виїхати за кордон, а ще 7 млн переселенців виїхали у більш безпечні місця всередині країни. Серед тих, хто тимчасово змінив місце свого постійного проживання і вагітні жінки, і ті, що щойно народили.

У ситуації, коли чимала кількість роботодавців не функціонують, постає питання: “Як отримати лікарняні та допомогу по вагітності та пологах?”. 

Система соціального забезпечення України адаптувалась до нових реалій. Наразі, особи, що є внутрішньо переміщеними, можуть звернутись до будь-якого відділення Фонду соціального страхування і напряму отримати лікарняні або допомогу по вагітності та пологах. 

Для зручності був сформований перелік відділень, які працюють https://bit.ly/36PcfMw.

Подати листки непрацездатності або е-лікарняні можна до відділень напряму, а довідка про взяття на облік особи як внутрішньо переміщеної не вимагається.

Вагітні ж без проблем можуть отримати допомогу по вагітності та пологах навіть з-за кордону. Для цього необхідно звернутись до свого сімейного лікаря, який перевіряє медичні записи та виписує електронний лікарняний. Важливо, що наразі такі лікарняні можуть та мають бути виписані лікарем без особистого приймання.  

На підставі отриманого лікарняного роботодавець вагітної має сформувати заяву-розрахунок та направити її до Фонду соціального страхування.

Усі, кому призначається допомога/лікарняні мають можливість простежити стан фінансування допомоги у телеграм-каналі ФСС.

Тож, ми та держава поступово адаптуємось до життя в нових реаліях, колись ще бюрократичні процедури отримання соціальної допомоги спрощуються та диджиталізуються.  

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам