Комерційна таємниця на підприємствах

19.02.2021

👩🏻‍⚖️ Продовжуючи тему комерційної таємниці, поговоримо про відповідальність за її розголошення.

Отже:

🔴 отримання, використання, розголошення комерційної таємниці з метою заподіяння шкоди діловій репутації або майну іншого підприємця, тягне за собою накладення адмін. штрафу від 153 до 306 грн; 

🔴 умисне розголошення комерційної таємниці без згоди власника особою, якій ця таємниця відома у зв’язку з професійною або службовою діяльністю, вчинене з корисливих чи інших особистих мотивів та завдало істотної шкоди суб’єкту господарської діяльності, тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді накладення штрафу від 17 000 до 51 000 грн з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3–х років;

🔴 умисні дії, спрямовані на отримання відомостей, що становлять комерційну таємницю, з метою розголошення чи іншого використання цих відомостей, а також незаконне використання таких відомостей, якщо це спричинило істотну шкоду суб’єкту господарської діяльності, також тягнуть за собою  кримінальну відповідальність у вигляді накладення штрафу  від 51 000 до 136 000 грн.

⚠️  Таким чином, оскільки комерційна таємниця слугує запорукою досягнення максимального прибутку, вона завжди знаходяться у володінні, користуванні та розпорядженні окремих людей та поширюється за їх бажанням. Підприємства, які володіють такою інформацією, самостійно визначають режим доступу до неї та встановлюють для неї систему захисту.

💙 Команда ЮК “Привілей” наполегливо рекомендує завжди ознайомлюватися з повним переліком відомостей, які складають зміст комерційної таємниці та розуміти, що незнання законодавства не звільняє від відповідальності в разі його порушення.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам