Карткові розрахунки за кордоном

23.08.2022

Постановою НБУ від 21.07.2022 №154 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18” внесені зміни щодо карткових розрахунків за кордоном, а також інші зміни, покликані збалансувати валютний ринок та сприяти стійкості економіки в умовах війни:

З 21 липня 2022 року банкам дозволено продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням на депозит на строк від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тис грн (в еквіваленті).

Такі зміни мають створити альтернативу вкладенню коштів у готівкову валюту та зменшити попит на неї та тиск на обмінний курс у готівковому сегменті валютного ринку.

Вжито заходи для мінімізації витрачання міжнародних резервів на непріоритетні у воєнний час напрями, такі як:

  • зменшено щомісячний ліміт P2P переказів громадян (перекази з картки на картку) за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис грн (в еквіваленті) до 30 тис грн (в еквіваленті);
  • встановлено ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток  – 100 тис грн (в еквіваленті) на місяць з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті.  

Ліміт на зняття  громадянами готівки з гривневих платіжних карток за кордоном як і раніше-  50 тис грн (в еквіваленті) на місяць. Змінено ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордономзі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис грн (в еквіваленті) на сім календарних днів.

Окрім того постановою було скориговано офіційний курс гривні до долара США з 9:00 21 липня 2022 року на 25% до 36,5686 грн/дол. США.

Умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому і безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними. 

Продаж та купівля валюти банками за заявками клієнтів у безготівковому сегменті валютного ринку здійснюватиметься за курсом, який не може більш як на 1% відхилятися від офіційного. 

Курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку і надалі визначатиметься попитом та пропозицією на ньому.

Наведені зміни набрали чинності з 21.07.2022 року.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам