Фінансова допомога та аліменти: чи є різниця?

22.04.2021

👨‍👩‍👧‍👦 Звичайна ситуація: Подружжя, що має дітей, подає заяву на розірвання шлюбу та домовляється про добровільну сплату аліментів одним із батьків. 

Як правило, в тих випадках, коли обидва мають бажання приймати участь у матеріальному забезпеченні дитини, не йдеться мова про розмір аліментних платежів. Порядок їх виплати та будь-які домовленості є усними. 

Така ситуація є доволі “життєвою”, а бажання батьків добровільно врегулювати питання фінансування сприймається лише позитивно.

Але треба розрізняти наступні поняття:

❗️ Аліменти —  це обов’язок утримання у визначених законом випадках одним членом сім’ї іншого, в той час як фінансова допомога не є законодавчо врегульованою та фактично означає сумму, яка добровільно була надана з певною метою.

Через невизначеність, у майбутньому, між сторонами можуть виникати конфлікти, які матимуть неприємні наслідки.

🔍 Так склалося й в нашого клієнта:

Колишня дружина звернулася до суду та вимагала клієнта сплатити заборгованість за аліменти (більше ніж 200 тис грн). Проте, наш клієнт зазначив, що своєчасно сплачував аліменти, в той час як дружина вважала ці гроші фінансовою допомогою.

Справу вдалося виграти, оскільки клієнт зберігав квитанції, тож суддю вдалося переконати, що чоловік добросовісно сплачував аліменти, і підстав стягувати із нього заборгованість немає.

Отже, що треба пам’ятати:

✍️ Найкращим варіантом є укладення письмового договору між сторонами, де буде встановлено розмір аліментів, порядок та строк їх сплати.

💳 Під час здійснення переказу аліментних платежів завжди вказуйте цільове призначення “аліменти”.

🧾 У будь-якому разі варто зберігати квитанції грошових переказів (аліментів), а у разі передачі коштів готівкою — розписки про отримання коштів другим з батьків, із проставленими датою та підписом.

Довести в суді добровільну сплату аліментів за відсутності будь-яких доказів доволі складно. Тому краще скористатися порадами юристів ЮК “Привілей”, які допоможуть не потрапити у неприємну ситуацію.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам