Електронна реєстрація місця проживання

01.09.2021

Ще наприкінці минулого року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 1364, положеннями якої передбачено реалізація експериментального проекту реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання громадян в е-формі. 

Відтепер онлайн можна подати заяву на реєстрацію місця проживання у тому числі з одночасним зняттям з попереднього місця проживання та віддалено здійснити всі інші необхідні дії. 

Для цього:

1️⃣ Зареєструйтеся або якщо вже зареєстровані – авторизуйтесь, у кабінеті громадянина на diia.gov.ua.

2️⃣ Заповніть онлайн-форму заяви для отримання послуги.

3️⃣ Отримайте згоду власників житла.

4️⃣ Підпишіть заяву електронним підписом.

5️⃣ Сплатіть адміністративний збір.

6️⃣ Після формування заяви та одержання згоди власників житла (за необхідності) її буде передано в обробку реєстратору відповідного органу місцевого самоврядування.

❗️Зверніть увагу ❗️Адреса нового та поточного місця проживання має входити до переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких проводиться пілотний проект, а саме: м. Харків, м. Вінниця, м. Луцьк, м. Київ, м. Рівне, м. Кривий Ріг, м. Маріуполь.

Крім цього, житло, за адресою якого відбувається реєстрація, не має перебувати в іпотеці/довірчій власності. Якщо ж такі обтяження наявні – зверніться до іпотекодавця та отримайте згоду на реєстрацію місця проживання в зазначеному майні. З такою згодою вам потрібно звернутися офлайн до ЦНАП. 

Кілька простих кроків і Ваше місце проживання буде зареєстровано. Актуальне місце реєстрації за результатами таких дій відобразиться у е-паспорті громадянина України або в е-паспорті громадянина України для виїзду за кордон (за наявності таких документів). Якщо ж вам необхідно отримати паперовий витяг про зареєстроване місце проживання – зверніться до ЦНАП.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам