Дайджест новин за січень

31.01.2022

Розповідаємо, які новини приніс перший місяць 2022 року.

1. З січня в Україні будуть штрафувати  роботодавців, які вказують у вакансії стать та вік кандидатів.

З 8 січня в Україні запрацювали зміни до закону «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі, за якими роботодавців штрафуватимуть за вказування у вакансії бажаної статі, віку, раси, кольору шкіри тощо.

Відтепер Державна служба з питань праці уповноважена накладати штраф за порушення цієї норми на роботодавців у десятикратному розмірі мінімальної зарплати. Наразі мінімальна зарплата становить 6500 грн, отже штрафи складатимуть 65 000 грн, поки розмір мінімалки не виросте.

Санкції за порушення цього правила працюватимуть так:

— Держпраці складає розпорядчий документ про штраф на підставі акту перевірки — за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів і виявлення підстав для штрафу.

— Роботодавець сплачує штраф до державного бюджету за місцем державної реєстрації юрособи чи ФОП.

— Сплатити штраф треба буде упродовж 15 днів з отримання розпорядчого документа Держпраці.

— Якщо не сплатити штраф і не оскаржити розпорядчий документ, штраф стягнуть через суд.

Роботодавці мають сплатити штраф упродовж 15 календарних днів з дня вручення документа від Держпраці. Якщо ж штраф не сплатити, то його можуть стягнути через суд.

2. Водіям хочуть нараховувати штрафні бали за порушення правил дорожнього руху

Народні депутати внесли законопроект №6502 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України», яким передбачена штрафна система для водіїв.

За кожне порушення правил дорожнього руху нараховуватимуть від 1 до 5 балів.  Кількість штрафних балів залежатиме від небезпечності порушень.  Так, найбільше покарання передбачене за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год (крім зафіксованого в автоматичному режимі), залишення місця ДТП чи порушення правил руху через залізничні переїзди. Проте, ці бали автоматично анулюються через рік.

У разі одержання максимальних 12 балів  (новачки — 8 і більше), працівник Національної поліції прийме рішення про тимчасове зупинення дії посвідчення водія.

Щоб повернути собі права, водій має знову скласти іспит на теоретичні знання правил дорожнього руху та практичний екзамен на право керування авто.

3. Термін дії «зелених» COVID-сертифікатів скорочено

Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну № 45 від 19 січня 2022 року, чинності сьогодні, 27 січня.

Так, термін чинності «зелених» COVID-сертифікатів у «Дії», що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів.

Раніше в МОЗ розповіли, що новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для всіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення.

Окрім того, даною постановою Уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози.

Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться у застосунку «Дія» наприкінці січня.

4. На українських дорогах запрацювали поліцейські автомобілі-«фантоми»

За словами міністра внутрішніх справ України, Дениса Монастирського, нові поліцейські автомобілі-«фантоми» мають насамперед превентивну функцію. Їхнє завдання — запобігти правопорушенню та можливим негативним наслідкам на дорозі.

Автомобіль-«фантом» без розпізнавальних знаків і може фіксувати багато об’єктів одночасно. Система передаватиме інформацію — й порушник отримуватиме штраф за перевищення швидкості», — повідомив очільник МВС.

Також Денис Монастирський зазначив, що автомобілі-«фантоми» фіксуватимуть порушення швидкісного режиму транспортними засобами в обох напрямках дорожнього руху: як у попутному напрямку, так і у зворотному.

Очікується, що присутність таких автопатрулів на наших автодорогах сприятиме українцям у дотриманні Правил дорожнього руху й покращить ситуацію на дорогах.

5. Міністерство оборони підготувало нову редакцію наказу про військовий облік жінок

Міноборони розробило нову редакцію наказу щодо взяття на військовий облік жінок і надіслало його на погодження до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України. Про це пресслужба Міністерства оборони України.

Зокрема, у новому наказі буде визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановку на військовий облік. Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. 

Раніше мова йшла про 35 фахових напрямків, що об‘єднував понад 200 спеціальностей.

Переважно йдеться про спеціальності та професії у сфері медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту тощо. 

Остаточний перелік буде затверджено після отримання погоджень від інших відомств.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам