Е-лікарняні: як це буде, та що треба знати?

08.08.2020

Е-лікарняні або електронні листки непрацездатності вносяться в Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Держреєстр), куди автоматично долучається інформація про строк лікарняного застрахованої особи. Це необхідно для забезпечення соціальних гарантій особам, які знаходяться у декреті/на лікарняному, а також для проведення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

❗️Е-ЛІКАРНЯНІ ДОЗВОЛЯЮТЬ ОТРИМАТИ НАСТУПНУ ІНФОРМАЦІЮ:

  • медичні висновки, на підставі яких реєструються листки непрацездатності;
  • звернення (повідомлення, заяви) про тимчасову втрату працездатності або відновлення працездатності застрахованих осіб;
  • результати перевірки обґрунтованості видачі та продовження Е-лікарняних;
  • суми допомоги, які нараховано та виплачено на підставі виданих Е-лікарняних.

❓ЯК ОТРИМАТИ:

1️⃣особа звертається до лікаря;

2️⃣лікар за допомогою ЕЦП формує е-лікарняний, який автоматично підтягується в електронний кабінет роботодавця на веб-порталі Пенсійного фонду. У випаду наявної необхідності продовження лікарняного, лікар може це зробити, однак, не у попередньому е-лікарняному, а утворюючи заново новий документ.

3️⃣роботодавець (за наявності в нього ЕЦП та реєстрації у електронному кабінеті ПФУ) може побачити кількість своїх працівників, які оформили лікарняні, підставу та строк їх дії.

✅Перевага для працівників полягає у тому, що роботодавець може дізнатися про е-лікарняний шляхом користування веб-порталом Пенсійного фонду. Відповідно е-лікарняний надасть можливість утворити автоматичне заповнення заявки для Фонду соціального страхування, бути розрахованим у страховому стажі і в середній зарплаті.

✅Перевага для медиків: якщо лікар має ЕЦП, то він може не вести у паперовому форматі облік лікарняних листків, а мати повну інформацію про строк та облік лікарняних в Електронному реєстрі листків непрацездатності.

📑У найближчому майбутньому електронна форма стане єдиний засобом отримання виплат, тому радимо спробувати новий варіант оформлення лікарняного листку. Звертаємо увагу, що лікарняні листки у паперовій формі, які видані до 1 квітня 2020 року, бухгалтерія може приймати і далі. Проте, з 1 квітня 2020 року всі факти реєстрації лікарями звернень хворих для оформлення листка непрацездатності мають відбуватися в електронному вигляді.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам