Діджиталізація технічної інвентаризації об’єктів нерухомості

27.09.2021

Багато років поспіль Україна веде боротьбу із «чорною» технічною інвентаризацією. Що це таке? Це коли для легалізації незаконної реконструкції або іншої зміни об’єкта нерухомості недобросовісні інвентаризатори видавали підроблені технічні паспорти або довідки, на підставі яких і здійснювалась реєстрація права власності на «перебудований» об’єкт.

Тепер, починаючи з серпня цього року, ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція), державні реєстратори (в тому числі нотаріуси, які виступають державними реєстраторами) перед здійсненням державної реєстрації мають перевіряти дійсність технічної документації на об’єкт нерухомості у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.

Вносити інформацію в дану електронну систему мають право лише верифіковані системою особи, які пройшли професійну атестацію та мають кваліфікаційний сертифікат на виконання інвентаризації нерухомого майна.

Наразі внесення результатів інвентаризації в електронну систему є добровільним, однак вже з 01.12.2021 технічні паспорти та інші матеріали технічної інвентаризації будуть створюватись виключно в електронній формі.

Ці зміни мають стати початком для припинення шахрайських маніпуляцій із нерухомістю. Сподіваємося, завдяки таким нововведенням зменшиться кількість незаконних будівництв та реконструкцій, а державі вдасться подолати корупцію в цій сфері.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам