Діджиталізація: електронні трудові книжки

17.03.2021

5.02.21 Верховна Рада ухвалила законопроект № 3623, що передбачає поступовий перехід від паперових трудових до електронних.

Що запроваджується❓

🔘 електронна форма обліку трудової діяльності працівника в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

🔘 дані в реєстр відноситимуться через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій документів з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою кваліфікованого електронного підпису;

🔘 наповнення відомостей відбуватиметься  роботодавцем та безпосередньо застрахованою особою.

Термін переходу📍

⏳ Перехідний період для внесення данних з паперових трудових книжок до Держреєстру складатиме 5 років. Тобто протягом цього часу буде використовуватися як паперовий, так і електронний варіант трудової книжки.

🖋 Після внесення до Держреєстру відомостей про трудову діяльність працівника, роботодавець повинен видати оригінал паперової трудової йому під підпис. Якщо ж працівник виявить бажання продовжити її ведення, то роботодавець буде зобов’язаний вести електронний облік трудової діяльності та додатково вносити відомості до паперової трудової щодо прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

✅ Електронна трудова дасть можливість призначати пенсію та соцвиплати автоматично (без звернення) та збирати документи за всю трудову діяльність людини. Завдяки наявності даних про робочий стаж в реєстрі, зникне необхідність його офіційного підтвердження. 

Цікаво, що ви думаєте з цього приводу?🤔

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам