Декретна відпустка для чоловіків

17.05.2021

👨‍👧‍👦 Тато в декреті: Верховна Рада ухвалила законопроєкт про декретну відпустку для чоловіків

✅ Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною” доповнює Кодекс законів про працю та ЗУ “Про відпустки” новим видом відпустки — відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що сплачується за рахунок роботодавця.

 Така одноразова оплачувана відпустку буде надаватися:

  • чоловікові, дружина якого народила дитину;
  • батькові дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабусі або дідусеві, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

⚠️  При цьому зазначається, що така відпустка надається лише одній з цих осіб.

3️⃣ Законом визначено відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

Також, чоловіки, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, матимуть змогу просити про скорочення тривалості робочого часу за власний кошт.

До цього право батька піти в декретну відпустку для догляду за дитиною було закріплене в Кодексі законів про працю України (ст. 179). Якщо чоловік правильно подав заяву, то компанія була зобов’язана відпустити його в декрет. Однак такою відпусткою батько можна було скористатися лише в тому разі, якщо мати дитини вийшла на роботу або тривалий час перебувала в лікарні.

обратная связь
Остались вопросы?
Наши юристы проконсультируют Вас по всем интересующим вопросам