У дайджесті за вересень читайте про наступне 📆
1️⃣ Адаптивний карантин продовжили до кінця року
Уряд продовжив адаптивний карантин та режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року.
Відповідне рішення Кабмін ухвалив на засіданні 20 вересня.
2️⃣ В Україні запровадили обов’язкову вакцинацію для держслужбовців та працівників навчальних закладів
За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, запропоновано почати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень від COVID-19 для працівників:
— закладів освіти;
— міністерств, центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів;
— місцевих державних адміністрацій.
Відповідне рішення прийняли 22 вересня, під час засідання уряду.
3️⃣ Обіг криптовалюти в Україні врегулювали законом
У вересні Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 3637 «Про віртуальні активи», який встановлює в Україні механізм правового регулювання сфери віртуальних активів, що легалізує ринок криптовалюти.
Законом визначено повноваження Нацбанку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у сфері обороту віртуальних активів, а також Державного реєстру постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів.
Законом також внесено зміни до низки законодавчих актів. Зокрема, розділ ІІІ Цивільного кодексу доповнено главою 151 «Віртуальні активи».
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що в Україні щоденний обіг віртуальних активів становить 1 млрд грн, але все знаходиться «в тіні». Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну.
Закон про віртуальні активи набуде чинності не раніше ніж за півроку.
4️⃣ В Україні до кінця року обіцяють запустити єдиний реєстр зброї
У Міністерстві внутрішніх справ планують до кінця 2021 року створити в Україні єдиний реєстр зброї. Він має спростити процес реєстрації зброї для українців.
Для створення реєстру Верховна Рада має ухвалити відповідний закон.
За словами міністр внутрішніх справ Монастирського, наразі, щоб придбати зброю, людина має зібрати купу довідок, із яких частину можна фальсифікувати. Далі принести їх у магазин, купити там зброю, але не отримати її. Потім звернутися ще раз до дозвільної служби, і лише після низки процедур отримати свою зброю.
«Процедура продовження дозволу на зброю також дуже хаотична. Це робиться надзвичайно незручно для громадянина. Якщо це кілька одиниць зброї — то це різний час», — каже міністр.
Виправити ситуацію, на його думку, допоможе саме новий реєстр. Він має синхронізувати процеси в онлайні, забезпечити та відстежувати весь життєвий цикл зброї, а також спростити процедуру продовження дозволів на зброю онлайн. Згодом у МВС планують поступово перейти до електронного дозволу на зброю.
5️⃣ Подвійне громадянство для українців
Під час зустрічі з представниками українських організацій та церков США Президент України Володимир Зеленський пообіцяв українській діаспорі запровадити подвійне громадянство.
За його словами, зараз в Україні необхідно «відновити історію, справедливість і повагу до багатовікової та багатонаціональної держави». Причому відновлення поваги, за його словами, вимірюється конкретними речами, серед яких президент згадав будівництво доріг.
«Ми обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства, зокрема для українців в Америці», — зазначив президент і додав, що така функція працюватиме не для всіх країн.